Студенти Франківського університету у черговий раз стали донорами

Суспільство

9 жовтня студенти й викладачі кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу черговий раз стали донорами.

Всі вони прийшли до Міської поліклініки №2, щоб поповнити банк крові, яка рятує зараз в Україні мільйони життів, йдеться на сайті ІФНТУНГ, пише Галка.

Наскільки це сьогодні потрібно добре знають викладачі кафедри військової підготовки, адже всі вони були учасниками АТО/ООС і знають ціну людського життя.

«Ми, як військові, розуміємо необхідність таких заходів, тому що кров потрібна, в першу чергу, для медичних закладів міста, де є її дефіцит. Знаємо також, що частина цієї крові передається у військові лікарні для реабілітації військовослужбовців, які постраждали  під час ООС. Ми чітко розуміємо, що одна донація – це життя п’ятьох пацієнті Тому такий захід для нас є традиційним: два рази на рік весь особовий склад кафедри й студенти приходять в Міську поліклініку №2, щоб врятувати чиєсь життя», – каже начальник кафедри, полковник Андрій Станецький.

Вихованець цієї ж кафедри, студент ВК-17-1 Валерій Дарабан переконаний, що основне в житті – це добрі справи.

«Роблячи добро, ти можеш бути впевнений, що прожив життя не даром. Здаю кров не вперше, і не обов’язково потрібно для цього чекати офіційного Дня донора. Тут головне бажання й усвідомлення важливості зробленого… А бажання робити добро в мене ще з дитинства, від батька, який врятував не одне життя, займаючись донорством. І від коли я навчаюсь на кафедрі військової підготовки ІФНТУНГ, а це уже третій рік, я завжди підтримую такі акції, адже хто, як не ми!?», – вважає студент.

За словами в. о. начальника структурного підрозділу Міської поліклініки №2 Марти Стародубцевої періодична здача крові позитивно впливає на імунну систему організму. Крім того, потреба у донорстві є постійно.

«Щороку студенти та викладачі кафедри військової підготовки долучаються до Дня донора в червні. Сьогодні – позапланово, оскільки суттєво зменшився банк крові на Станції переливання. Так, станом на сьогоднішній день в Івано-Франківську є тільки 1/3 крові, необхідної для переливання. Тому вклад особового складу кафедри і курсантів є просто неоціненний! Це важливо, що є такі люди, які цінують людське життя і готові прийти на допомогу в будь-який час», – зазначає Стародубцева.Переглядів: 11