У бізнес-інкубаторі Івано-Франківська завершилися чергові курси для досвідчених підприємців та початківців

Без категорії

Навчальні курси “Основи бізнесу” та “Креативна економіка, діджиталізація і сталий розвиток” – це 144 години (півтора місяці навчання) теоретичних та практичних занять.


Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.


«Нам все розклали по поличках. Таких курсів вільних в інтернеті нема, там переважно багато води. Ми так само ходили в податкову, нам відповідали на наші питання. Тут в нас були тренінги, ігри. Ці 1,5 місяці пройшли так швидко, що навіть не помітно. Я впевнена, що ми будемо надалі підтримувати зв’язок і з учасниками, і з нашими тренерами», – розповідає учасниця курсів бізнес-інкубатора Надія Перужук.

«Дуже ефективне в нас було спілкування. Ми виконували багато практичних завдань. І можна сказати, цей курс частково повпливав на моє життя і на те, як я буду в майбутньому розвиватись», – розповідає учасниця курсів Марія Шульгайчик.

Закінчили курс 40 учасників, а це досвідчені підприємці та початківці, місцеві та релоковані. Кожен для себе взяв щось нове та цікаве. Реалізувати проект вдалося спільно з Департаментом економічного розвитку із Центром розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за підтримки міжнародних партнерів. 

 «Це є грантові кошти Європейського Союзу і за допомогою Німеччини і цієї програми, навчають місцевих підприємців. Для міста це однозначно добре, тому що наші підприємці міста, їх є зараз 40 представників (як жінки, так і чоловіки, малого/середнього підприємництва), могли навчатися на цих курсах, щодо підвищення сталого розвитку нашої МТГ у галузі зеленої економіки, інноваційної економіки. Є однозначно позитив, тому що ми десь з кожним роком все ближче наближаємось до ЄС. І наше законодавство імплементується, і ведення бізнесу підходить десь на рівні ЄС», – каже заступник міського голови Руслан Гайда.
Такі навчання у місті необхідні, впевнений міський голова Руслан Марцінків. У часі війни підприємництво необхідно розвивати. 

«Ми розуміємо, якщо не буде підприємництва, особливо жіночого підприємництва, то буде дуже важко вижити в цих сучасних умовах. Все-таки допомога з-за кордону буде зменшуватися і дуже важливо, щоби економіка працювала, щоби кожна людина могла забезпечувати свою родину. Тим більше в часі війни це першочергова річ – підтримати бізнес, підтримати людей, які хочуть розвиватися. Дякую, що такий спільний проект з університетом нафти і газу реалізовується», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Не лише консультувати, а й навчати ефективному веденню бізнесу, планують в «Бізнес-інкубаторі». Ректор університету нафти і газу Ігор Чудик заявляє, Центр розвитку підприємництва вузу планує розвивати та доповнювати навчальну програму, щоби якомога більше і краще навчити підприємців.

«Бачимо, що зацікавленість до цього росте. І саме до підприємницької діяльності, зокрема, тепер у військовий час і, надіємось, що у швидкому темпі у позавоєнну уже пору, ми матимемо можливість тут надавати не тільки консультативні, а й освітні послуги. А саме готувати людей, надавати їм можливість швидкого старту в бізнесі», – розповідає ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик.


Переглядів: 283
banner