У чому користь і шкода лохини для здоров’я

Здоров`я

У цієї ягоди є специфічні властивості.

Це продукт — один із лідерів за вмістом антиоксидантів. Які ще властивості є у диво-ягоди?

Лохину зараз використовують, як панацею від багатьох хвороб. Вона — неодмінний атрибут здорового харчування і ягідних дієт. Її додають у каші і йогурти, смузі і коктейлі, використовують у випічці. Але чим корисна лохина насправді, особливо для жінок? Адже деякі з її властивостей сильно переоцінені.

5 головних елементів у складі

  • Вітамін С. Антиоксидант, має протизапальну дію, сприяє засвоєнню заліза. Серед інших важливих функцій — поліпшення еластичності судин і стану шкіри. До речі, в чорниці менше вмісту аскорбінової кислоти, як і наступного елемента — вітаміну Е.
  • Вітамін Е. також відноситься до групи антиоксидантних речовин. Перешкоджає розвитку окислювальних процесів і звільняє від вільних радикалів, які пошкоджують наші клітини. Необхідний для краси і здоров’я шкіри, волосся і нігтів.
  • Вітамін РР. Елемент з групи вітамінів В. Регулює окислювальні процеси. Допомагає контролювати вироблення шлункового соку, а також знижує холестерин у крові.
  • Мінерал. Калій робить більш щільними стінки судин, а також виводить зайві солі з організму. Кальцій і магній зміцнюють кісткову тканину і серцево-судинну систему.
  • Антоціани. Це рослинні пігменти, поліфенольні сполуки. Саме вони надають ягоді синьо-блакитний колір. Але що більш важливо — це антиоксидант, що забезпечує здоров’я судин і їх правильну роботу. Наприклад, при цукровому діабеті другого типу, який супроводжується ожирінням і високим артеріальним тиском, функція судин звужуватися/розширюватися порушується. Але антоціани підвищують еластичність судин. У 100 г продукту міститься до 600 мг антоціанів. Це більше, ніж в чорниці або брусниці.

8 корисних властивостей

Чим корисна лохина? Головне — біологічно активні компоненти в ній працюють у комплексі, надаючи загальну зміцнюючу дію на організм людини. Але є у цього продукта і специфічні властивості.

  1. Ефективна при лікуванні цукрового діабету. Пацієнти, які страждають на цю хворобу, часто мають проблеми з артеріальною гіпертензією. Адже висока концентрація цукру в крові пошкоджує судини зсередини. Порушується їх робота, тонус. Але антоціани підвищують еластичність судин, а також перешкоджають утворенню атеросклерозних бляшок. У ягоди низький глікемічний індекс — 36. Тому хворим на цукровий діабет лікарі рекомендують з’їдати в день близько 200-300 г. З таким раціоном артеріальний тиск через місяць може знизитися мінімум на 5 одиниць.
  2. Покращує роботу серцево-судинної системи. За це відповідають калій, вітамін С та інші антиоксиданти. Вони зміцнюють стінки судин, запобігають розвитку аритмії та ішемічної хвороби серця.
  3. Сприяє травленню. Клітковина нормалізує мікрофлору кишечника, виводить з організму холестерин, токсини і канцерогени, підсилює вироблення жовчі. У складі міститься пектин — розчинний вид харчової клітковини, яка активізує перистальтику кишечника.
  4. Зміцнює зір. Це один з найбільш спірних моментів. У цілому, звичайно, лохина корисна для очей — все-таки в її складі багато антиоксидантів і вітамінів, необхідних для нормального харчування сітківки. Але з іншого боку, за цими показниками чорниця випереджає. У ній є провітаміни А і більша кількість вітамінів групи В. Але навіть чорниці для відчутного ефекту людині доведеться з’їдати приблизно 2-2,5 кг в день.
  5. Живить організм вологою. Велика кількість води у складі важлива для підтримання водного балансу. Від нього, у тому числі, залежать показники кров’яного тиску, а також хороший стан шкіри. У спеку жменю ягід цілком може замінити склянка води.
  6. Уповільнює процеси старіння. Антиоксиданти покращують пам’ять і увагу, знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інсульту, підтримують у хорошому стані шкіру обличчя.
  7. Зміцнює імунітет. Вітамін С — прекрасний засіб від авітамінозу, що володіє протизапальною дією. Але для того, щоб заповнити добову дозу цього вітаміну, потрібно з’їсти приблизно 400 г, така кількість може викликати проблеми зі здоров’ям.
  8. Дає сечогінний ефект. Калій прискорює виведення води, що сприяє зменшенню набряків, розвантаженню серця і нормалізації роботи нирок.

3 важливих для жінок властивості

Чому ж лікарі радять жінкам додавати в раціон харчування лохину? Корисні властивості і протипоказання для жінок досить добре вивчені.

  1. Сприяє зниженню ваги. Калорійність продукту не така висока — 39 ккал. У ній мало цукру. Крім того, вона довго зберігає відчуття ситості. Тому її рекомендують вводити в раціон під час дієти.
  2. Покращує стан шкіри. Вітамін С, який сприяє виробленню колагену і еластину, називають вітаміном молодості. Він бореться з передчасним старінням, зморшками і в’ялістю шкіри.
  3. Профілактика варикозу. І знову цьому сприяє вітамін С, який підвищує еластичність судин і зміцнює їх.

Чи можна вживати лохину вагітним жінкам

Можна. Завдяки слабкій сечогінній дії, ягода сприяє позбавленню від набряків, якими багато жінок страждають під час вагітності. Вона дозволяє заповнити нестачі корисних речовин, які швидко губляться у час виношування дитини. Однак, слід все-таки обмежити вживання до 100 г в день, оскільки цей продукт сприяє зниженню тиску, що може привести до запаморочень.

У чому користь для дітей

Однією з функцій мінералів в складі лохини є участь у розвитку кісткової тканини. Це властивість дуже корисна для зростаючого організму. Ягода сприяє зміцненню пам’яті та імунітету. Проте у дитячий раціон її також слід вводити обережно і маленькими кількостями.

Основні протипоказання

  1. Індивідуальна непереносимість. Попри те, що в лохині користі все-таки більше, підходить вона не всім. Рідко, але вона викликає алергію. Крім того, ми не завжди можемо бути впевнені в якості продукту, і в тому, під час його вирощування не використовувалися хімікати.
  2. При загостреннях хвороб шлунково-кишкового тракту (панкреатит, гастрит, виразка). Це загальне правило вживання у свіжому вигляді практично всіх ягід, овочів і фруктів.
  3. При порушеннях в роботі жовчовивідних шляхів.
  4. При наявності проблем зі згортанням крові. Заборонено приймати тим, кому лікарі прописали судинорозширювальні препарати.

У середньому добова норма вживання — 200 г. Не слід їсти ягоду вранці натщесерце (вона може викликати подразнення слизової оболонки шлунка), а також перед сном.

Джерело



Переглядів: 941
banner