У Франківську історичну кам’яницю на Гординського виставили на продаж

Різне

Будівлю продаватимуть з аукціону. Таке рішення сьогодні прийняли під час чергової сесії Івано-Франківської міської ради.


Покупець зобов’язується виконувати норми чинного законодавства України у галузі охорони пам’яток культурної спадщини стосовно об’єкта приватизації. Зокрема, його зобов’яжуть зберегти фасад будівлі, пише Фіртка.

Раніше йшла мова, що новий власник має використовувати будівлю виключно під освітній заклад. Проте, обранці вирішили, що краще не ставити таку умову, адже це може відлякати покупців та знизити ціну.

Так, депутати погодилися, що виручені кошти від продажу будинку будуть витрачені суто на спорудження нового освітнього закладу.

Кам’яниця на Гординського, 10 в центрі Франківська – колишня жіноча семирічна школа імені Королеви Софії. Будівля зведена в 1895 р. у стилі неоготики.

У повоєнний період 1945-46 рр. у ній тимчасово розташовувався учительський інститут, теперішній Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Два роки тому з’явилася надія, що тут відкриють iHUB – коворкінг для ІТ-спільноти, місто передало будівлю в довготривалу оренду норвезькому інвестору.

Втім, компанія відмовилася від ідеї створення коворкінгу, оскільки це виявилося задорого.Переглядів: 17