У Франківську лікують 156 пацієнтів з Донецької, Луганської та Житомирської областей (ФОТО)

Допомога, Здоров`я, Суспільство

У медичні заклади Івано-Франківщини евакуювали 156 пацієнтів з Донецької, Луганської та Житомирської областей.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.


Серед евакуйованих є паліативні хворі, і люди, які потрапили під обстріли окупантів у рідних містах.


В одній з лікарень області перебувають 74 пацієнти-переселенці.

Є з Нікополя, Попасної. З Кремінної – найбільше. Це — те містечко, що знищили повністю. Є із Сєвєродонецька та Лисичанська. Більшість з них — з будинків-інтернатів і хоспісів, які розбомбили. Є післяінсультні пацієнти”, — розповідає завідувач терапевтичного відділення Мирослав Сабан.


Зокрема, у хірургічному відділенні цього медзакладу надають допомогу жителям Рубіжного, що на Луганщині, Любові Свілогузовій та її синові Олегу.

Який страх, як вони бомбили днями, ночами… Вибухи були весь час. 5 квітня підірвали наш будинок. Я на ліжку лежала і вони якраз у вікно нам закинули гранату, чи що воно таке. Мене “облило” склом. У мене кров’ю стікало пів голови”, — каже Любов Свілогузова.


Врятували сім’ю рятувальники.

“До нас, дякувати Богу, прибігли хлопці з ДСНС. Вони кричали: “Хто є живий?” Нас — закривавлених замотали кого в ковдру, кого у светр і без документів, без усього відвезли в Сєвєродонецьк. Там наклали шви. Наступного ранку нас усіх відвезли у Краматорськ, потім — на Франківщину”, — каже Олег Свілогузов.


У цьому ж відділенні лікують Миколу Пінчукова, якого волонтери евакуювали із Сєвєродонецька. Російські військові обстріляли місцевий магазин, коли він стояв у черзі за харчами.

“Стояли в черзі на вулиці десь півтори години. Потім як “бахнуло”, обстріляли сильно. Люди розбіглися, я теж побіг”, — каже Микола Пінчуков.


Жительку Сєвєродонецька Людмилу Худіну разом із чоловіком лікують у терапевтичному відділенні. Жінка розповідає, доглядає за малорухомим через інсульт чоловіком. Через обстріли у місті вони два тижні жили у підвалі.

Він два тижні пролежав нерухомо в підвалі. Там світла не було, я з ліхтариком у роті його накривала, бо він розкривався. Потім людину поранили й “швидка” приїхала. Ми ще два тижні жили в нашій лікарні, а звідти нас уже відвезли евакуаційним потягом”, — розповідає Людмила Худіна.


Зазначимо, після виписки їх поселятимуть у місцеві заклади освіти.

Ми стабільно в одному із садочків тримаємо 30-50 людей. Готові розмістити ще в одному дитсадку переселенців. І школа готова. Маємо ліжка і все для того, щоб ми могли поселити ще людей”, — розповідає голова громади.



Переглядів: 231
banner