У Франківську триває конференція присвячена Андрею Шептицькому

Суспільство

Сьогодні, 26 серпня в Івано- Франківську відбулася пресконференція щодо конференції до річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.


Цього року відзначають 155 років. З цього приводу сьогодні у Франківську відбудеться  конференція.

«Це видатна особистість, яка відома не тільки  як духовний просвітитель, а й громадський діяч. Він підтримував просвітництво, зокрема на Прикарпатті. Робив багато добрих справ для людей різних станів, націй. Був надзвичайно активний у справах, які спрямовані на підтримку громади»,– каже начальник головного управління туризму і культури ІФ ОДА Володимир Федорак.

Планують кілька заходів присвячених річниці: ще одна конференція та видання матеріалів про цю митрополита.

«Андрей Шептицький-знакова особа. Його праця потребує поваги. На конференції ми вирішили охопити всі напрями його діяльності: доброчинство, література, подорожі»,– ділиться співорганізаторка конференції.

«Цей захід важливий. Наша Україна пережила важкі часи. Потрібно працювати, виховувати й відновлювати духовність серед молодого покоління»,- керівник громадської руху «Клич» Богдан Гоблер.

На конференцію завітали гості з Львова.

«Ми дякуємо франківцям за організацію цієї конференції. Подій, які б відзначали річницю присвячену цій особі не так багато», – каже голова ВГО «Союз українок» Ореслава Хомик.

«Тут, у Станиславові, Шептицький  розпочав свій шлях, як митрополит. Він належить до 3 велетнів 20 століття. Про його роль мало було відомо за радянських часів і тільки останніх 25 років пам’ять почали відновлювати», – ділиться викладач ЛНУ Олег Огірко.

Конференція почалась в 11 годині у «Просвіті» та триватиме до 16.