У Франківську вперше провели операцію Росса (ФОТО)

Без категорії, Здоров`я, Події, Суспільство

Нещодавно вперше в КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради” проведено складну операцію на серце – операцію Росса, для 32-річного пацієнта із вродженою вадою серця.


Пише Голос-Інфо.


Пацієнту здійснено заміну аортального клапану на легеневий, на місце якого встановлено штучний кондуїт, самостійно виготовлений нашими кардіохірургами із штучного децелюляризованого перікарду, тобто позбавленого клітинного матриксу за рахунок чого він менше піддається впливу кальцинозу та фіброзу.


Операцію провели безкоштовно для чоловіка завдяки залученню коштів з місцевого та державного бюджетів, благодійної допомоги.

“Дякуємо нашому керівнику Тарас Масляк, кардіохірургам Тарасу Гудзенку та Олександру Романюку (д.мед.н., професор кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії НМАПО ім. Шупика П. Л., ДУ НПМЦДК та КХ МОЗ України), усій залученій медичній команді (Володимир Двірник, Марта Гудзенко, Грущак Євген, Тодорів Олег, Андрій Бойко, Денис Стрільчук) за професійну перемогу над недугом в нелегкий час для України”, — повідомляють у медзакладі.Переглядів: 18