У Калуші активно вакцинуються проти дифтерії

Здоров`я, Події, Суспільство

Станом на 31 жовтня у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги залишилося близько 100 доз вакцини від дифтерії. Три тижні тому центр мав близько 800 доз вакцини.

Про це повідомив «Вікнам» керівник Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

Тож, останнім часом калушани активно звертаються за щепленням від дифтерії. Вакцинації підлягають дорослі, які впродовж останніх десяти років не були щепленими проти дифтерії.  Для вакцинації, за словами Михайла Гаврилишина, слід звернутися до свого сімейного лікаря. Вакцинація є безкоштовною.

Проте зараз вакцин проти дифтерії залишається мало, в області теж кількість обмежена. Тож, не виключено, що бажаючим вакцинуватися калушанам доведеться почекати наступних поставок. Але це стосується тільки дорослих. Дитяча вакцина, запевнив Михайло Гаврилишин, є в достатній кількості.

Відповідно до плану вакцинації, цього року щеплення від дифтерії у Калуші отримали 86% дітей (і це досить високий показник) та близько 30% дорослих.

Нагадаємо, цього року в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, з них 18 — у жовтні. Випадки захворювання на дифтерію зареєстровані в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях. На Закарпатті поточну ситуацію класифіковано як локальний спалах.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів. Епідемія дифтерії була в Україні у 1991-1998 роках. Причиною став вкрай низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіли 20 тисяч людей, 696 пацієнтів померли. За останні роки в Україні реєстрували поодинокі випадки захворювання на дифтерію, повідомляє МОЗ.Переглядів: 188