У Калуші газопостачання можуть позбавити 1000 квартир (ВІДЕО)

Суспільство

Цього тижня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник Калуського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Сагайдак описав три ключові проблеми, пов’язані з газопостачанням житлових будинків.

Перша проблема — з актами про перевірку димовентиляційних каналів у будинках. Щодо комунальних ЖЕО і управляючих компаній, то вони цю роботу виконують. А в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків є проблема: акти мають всього 54% помешкань, інформують “Вікна”.

Загалом у Калуші, за словами Василя Сагайдака, 990 квартир не мають актів про перевірку димовентиляційних каналів. Тож, вони ризикують бути від’єднаними від газопостачання.

Друга проблема і схожа ситуація — з актами перевірки герметичності входів газових мереж у будинки. З будинками, які обслуговували ЖЕО, а зараз — компанії, проблем немає. Найгірша ситуація — з будинками, які не визначилися з формою управління і не створили ОСББ. Як наголосив Василь Сагайдак, перевіряти герметичність вводів газових мереж дуже важливо, зважаючи, що в Калуші багато будинків збудовані понад 40 років і від стану мереж залежить безпека мешканців будинку.

Третя проблема пов’язана з тим, що з травня минулого року калуське відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» припинило роботи з планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж будинків. Цей обов’язок покладено на балансоутримувача будинку. Проте в багатьох будинках цим ніхто не займається. Мають бути підписані акти розмежування і питання обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж має вирішувати ОСББ чи управляюча компанія, яка укладає договір з ПАТ «Івано-Франківськгаз» чи іншою організацією, що має необхідні дозволи.

Пряма мова начальника Калуського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василя Сагайдак — у відео “Вікон”:Переглядів: 128