У Калуші підготували будинки до зими

Суспільство

У понеділок, 30 вересня, відбулося засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Обговорили питання готовності міських служб до зими.

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства міста Юрій Рекунов, план заходів щодо підготовки міста до роботи в осінньо-зимовий період було затверджено виконавчим комітетом Калуської міської ради 21 травня цього року. І станом на 30 вересня завдання, які було поставлено перед управлінням, в основному виконані, інформують “Вікна”.

Зокрема, на 100% виконаний план робіт з підготовки житлового фонду. Як підкреслив Юрій Рекунов, до 1 липня підготовкою житлового фонду займався ЖЕО, далі у зв’язку з ліквідацією цих комунальних підприємств, функції готувати будинки до зими перебрали управляючі компанії.

За словами Юрія Рекунова, цього року у Калуші провели капітальні і поточні ремонти покрівель на 98-ми будинках, а також проведено заміну 76-ти одиниць систем опалення (зокрема, розводок у підвалах), 64-ох одиниць систем холодного водопостачання та ремонт 48-ми одиниць електрообладнання у житлових будинках. Робити із заміни електрообладнання ще тривають. Так, цього року міська рада вивела з експлуатації котельню на вул. Писарській, а калушанам, як проживають у десяти будинках на вулицях Рубчака і Грушевського і досі користувалися послугою центрального теплопостачання, надавали допомогу на встановлення локального електроопалення. Відтак виникла потреба заміни електрообладнання у цих будинках. У двох з них роботи ще тривають.

Також, Юрій Рекунов розповів, що підготовкою мереж до роботи в осінньо-зимовий період за своїм графіком займалося і комунальне підприємство «Водотеплосервіс». Ремонт теплотрас, за його словами завершено.  Загалом цього року замінили 220 метрів теплових мереж, причому міняли їх на попередньо теплоізольовані труби.

Щодо інших комунальних підприємств міста, то, «Міськсвітло» цього року продовжувало роботи зі встановлення вуличного освітлення там, де його раніше не було. А також із заміни ламп на енергоощадні. «Екосервіс» підготував полігон твердих побутових відходів — він цього року зданий в експлуатацію. А також тривали роботи з облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів – їх асфальтували і робили огородження — це перешкоджає засміченню території навколо контейнерів та рознесення сміття вітром. Також «Екосервіс» готує техніку до роботи взимку та бокси на території підприємства для її зберігання.

Триває робота з підготовки до зими дорожньо-мостового господарства.  Як зазначив Юрій Рекунов, ямковий ремонт ще триватиме два-три тижні, також вирішується питання капітального ремонту вулиці Біласа і Данилишина  (на це у міському бюджеті закладено 1 млн гривень) та поточного ремонту вулиць Литвина, Січових Стрільців та братів Фельчинських. Комунальне підприємство «Калушавтодор», повідомив Юрій Рекунов, вже приступило до заміни навісного обладнання і встановлення піскорозкидачів на машини, які влітку використовують як водовози. А також через тендер провело закупівлю солі для зимового підсипання доріг на 300 тис. гривень. Договір ще не укладено, однак оскарження цієї закупівлі не було, тож закупівля завершиться за кілка днів. Окрім того «Калушавтодор» ще має у запасі пісок і сіль з минулого року. Тож на підприємстві буде створено запас суміші для підсипання доріг, якого має вистачити як мінімум до кінця поточного року.



Переглядів: 13