У Калуші відбудуться громадські слухання щодо нової установки “КАРПАТНАФТОХІМу”

Події

У Калуші розпочалося громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва нової установки на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Відповідне оголошення оприлюднено на офіційному сайті міської ради 18 вересня. Тривалість громадського обговорення — 25 робочих днів.

Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань. Громадські слухання відбудуться 21 жовтня об 11.00 в палаці культури «Мінерал», інформують “Вікна”.

Підприємство планує збудувати установку з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700 тонн на рік. Сировина — пропілен, який вже виробляють на підприємстві — його постачатимуть з цеху піролізу трубопроводом та перекис водню, який доставлятимуть сюди автоцистернами.

Будівництво установки з виробництва оксиду пропілену планується здійснювати на території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» в межах орендованої земельної ділянки, на площі близько 1500 кв. метрів. Майданчик розташований в південно-західній частині території, біля залізничної станції підприємства. Загальна площа забудови установки становить близько 177 кв. метрів, її висота — близько 36 метрів. Склад перекису водню передбачено розмістити на незабудованій ділянці, поряд з існуючим складом їдкого натру, його максимальна ємність — 240 куб. метрів. Перекис водню зберігатимуть у трьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен, один із яких — аварійний.

Склад оксиду пропілену матиме максимальну проектну ємність — 320 куб. метрів, готова продукція буде зберегтися у чотирьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен. Відвантаження оксиду пропілену заплановано в залізничних цистернах. Для цього тут встановлять нові насоси.

Потреба у сировині— 2000 тонн на рік пропілену і майже 3 000 тонн на рік 60-відсоткового розчину перекису водню.

Оксид пропілену — безбарвна прозора рідина з ефірним запахом. Є отруйною речовиною, має цитотоксичну та мутагенну дію. Оксид пропілену є пожежо- і вибухонебезпечним. Здебільшого використовується як сировина для виробництва поліуретанових пластмас та пропіленгліколю. Пожежонебезпечною речовиною є і перекис водню.

Звіт з оцінки впливу на довкілля займає 536 аркушів. З документом, як виплаває з оголошення, можна ознайомитися в уповноваженому центральному органі, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодопланованої діяльності (Міністерство екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ).

Місця розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації: ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», м. Калуш, вул. Промислова, буд. 4, контактна особа Крикливий В.Б., тел. +380508857973, а також управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, м. Калуш вул. Степана Бандери, 28, контактна особа Дзундза Людмила Ярославівна, тел.(03472) 60026. На підприємстві та в міському управлінні надзвичайних ситуацій зі звітом можна ознайомитися, починаючи з 23 вересня щоденно, крім вихідних.

Зауваження і пропозицій приймає Міністерство екології та природних ресурсів України, електронна адреса відділу оцінки впливу на довкілля : m.shimkus@menr.gov.ua, тел. (044) 206 20 89. Контактна особа: начальник відділу Шимкус Марина Олександрівна.Переглядів: 113