У Калуші зменшилися обсяги житлового будівництва

Події

Як випливає з оприлюдненого на офіційному сайті Івано-Франківського обласного управління статистики повідомлення про житлове будівництво у містах та районах області, впродовж першого півріччя 2019 року в Калуші обсяги зданого в експлуатацію житла скоротилися найбільше.

Так, у січні-червні поточного року в області прийнято в експлуатацію 431,6 тис. квадратних метрів загальної площі житлових будівель і це у 2,7 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року, інформують “Вікна”.

Найбільш суттєве збільшення обсягів прийнятого в експлуатацію нового житла відбулося в обласному центрі — у 9,7 раза проти січня-червня минулого року (в Івано-Франківську прийнято в експлуатацію більшу частину обласного обсягу новозбудованого житла). У Калуському районі теж суттєвий ріст прийнятого в експлуатацію житла — на 47,8% проти першого півріччя минулого року. Лише у трьох адміністративних одиницях — Калуші, Бурштині і Галицькому районі — житла в експлуатацію здали менше, ніж торік. Причому у Калуші зменшення є найсуттєвішим — на 46,2%.

За підсумками першого півріччя частка Калуша в загальнообласних обсягах прийнятого в експлуатацію житла — в межах 0,5%.

У розрахунку на 10 тисяч осіб в області прийнято 3,1 тис. квадратних метрів житла. У Калуші цей показник виявився мінімальним — близько 273 квадратні метри на 10 тис. населення.

Зате Калуш є лідером за іншим показником — середнім розміром одного новозбудованого помешкання — понад 201 квадратний метр. Для порівняння, в Івано-Франківську середня площа зданого в експлуатацію помешкання становить всього 66,5 кв. метра, а по області в цілому — близько 90 кв. метрів. Переглядів: 20