У найвисокогірнішій ОТГ Прикарпаття запрацювала опорна школа

Суспільство

У Білоберізькій об’єднаній територіальній громаді, яка є найвисокогірнішою прикарпатською ОТГ, запрацював опорний навчальний заклад з трьома філіями.

Від створення опорного навчального закладу у Білоберізькій громаді «виграли» всі учасники процесу, повідомляють в Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Насамперед, оновили матеріальну базу у самому Білоберізькому ліцеї, проте, не забули і про філії. Замість «повільної смерті» у зв’язку з ліквідацією юридичної особи і перетворення на філію, тут відбулось справжнє оновлення. Адже, як говорить завідувач Барвінківська початкова школа Білоберізької ОТГ Лілія Сливчук, тих 18 учнів у двох класах-комплектах, мають усе те ж саме, що і в учні в ліцеї у центрі громади.

«Для наших двох з’єднаних класів за власні кошти громади придбали усе необхідне для повноцінного впровадження стандартів Нової української школи. Маємо роздатковий матеріал для дітей, нові меблі, ноутбуки, інтерактивні дошки та підключення до Інтернету, завдяки чому можемо використовувати навчальний матеріал напряму з мережі. У самому приміщенні зробили капітальний ремонт», – розповідає Лілія Сливчук.

В опорному навчальному закладі Білоберізької ОТГ (Білоберізький заклад загальної середньої освіти) зараз загалом навчається 170 дітей. Як розповідає директорка ліцею Марія Дудидра, школа у громаді була і раніше прототипом опорного навчального закладу. Якість освітньої послуги у порівнянні з сусідніми ліцеями настільки разюче відрізнялась, що до Білоберізької школи віддавали дітей навіть з сіл сусіднього Косівського району. Зараз таких учнів у закладі 32.

«Завдяки створенню опорної школи, ми змогли значно поліпшити матеріальну базу. Отримали обладнання для п’яти спеціалізованих кабінетів природничого циклу, додатковий комп’ютерний клас, створили інклюзивну кімнату, де освіту і відповідний супровід отримує один учень», – каже Марія Дудидра.

Особливістю цього опорного навчального закладу є складна територіальна доступність. Філії Білоберізького ліцею розташовані на відстані 3-5 і навіть 7 кілометрів, але враховуючи високогірні особливості та поганий стан доріг, це дуже багато. В зимовий період дістатись до ліцею з віддалених сіл дуже складно, тож з ініціативи сільського голови Білоберізької громади Дмитро Іванюк тут створили пришкільний інтернат, де діти проживають з понеділка по п’ятницю і можуть повноцінно навчатись у комфортних умовах. Тут, за словами начальника відділу освіти, молоді і спорту, культури і у справах дітей Білоберізької сільської ради ОТГ Галина Дмитроняк, для них є спальні кімнати, організоване харчування і можливість робити домашнє завдання.

«Створити опорний навчальний заклад нас підштовхнули особливості гірської території. Маленькі початкові школи і велика школа у Білоберізці, куди все одно продовжувати навчання у старших класах йшли діти з цих шкіл. Поки не увійшла у структуру опорного навчального закладу Устеріцька гімназія. Думка, що з реорганізацією у філію школа помре, там ще переважаюча. Але я думаю, що приклад трьох філій, які отримали хороше оновлення у складі опорної школи, спростує цей міф і згодом усе стане на свої місця», – говорить голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.

Створення опорних навчальних закладів у гірській місцевості, на думку радниці з муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марії Баран, сприяє реальному втіленню принципу рівного доступу до якісних освітніх послуг усіх дітей незалежно від місця проживання.

«Забезпечення якісних та доступних освітніх послуг у високогірних районах справа нелегка. Проте створення опорної школи, покращення матеріально-технічного оснащення у кабінетах природничо-математичного циклу опорного закладу, забезпечення вимог НУШ у філіях – це невеликий перелік досягнень колективу Білоберізької ОТГ. – Говорить Марія Баран. – Закривати школи у гірських місцевостях не можна до того часу, поки там будуть вчитися хоч кілька дітей. Громада вимушена створювати додаткові умови, щоб забезпечити рівний доступ до освіти. Показовим є будівництво пришкільного інтернату, щоб діти за складних погодних умов не йшли додому 7 км вгору, а могли отримувати якісну освіту та проживати поряд із опорною школою. Зауважу, що я разом з журналістами не змогла подолати шлях в одну із філій – 7 км стрімко вгору».

На її переконання, такою навчальною базою, яка сьогодні є у сільських опорних начальних закладах, може похвалитись навіть не кожна міська школа. Тож створення опорних шкіл, це однозначно шлях до підвищення якості освітньої послуги.Переглядів: 135