У Палаці Потоцьких представлять роботи закарпатських митців (ФОТО)

Культура, Суспільство

Сьогодні, 14 вересня на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких відбулася презентація арт-проєкту закарпатських митців “За місцевим часом”.


Інформує Голос-Інфо.


За словами організаторів, експонати мистецького проєкту несуть в собі спільну ідею, зокрема, це час, людина в ньому та наслідки їхньої взаємодії.


“Час — це двояке значення для пам`яток. З одного боку, вони доводять, що ми тут були давно, а з другого боку,  час на них впливає не в найкращий спосіб. Якщо ми зараз на них не будемо звертати уваги, то потім нам доведеться доводити якимось іншим способом те, що ми тут вже давно є. Це пам`ятки, які є нашими свідками!”, — стверджує директор КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац” Володимир Гайдар


Митці будуть представляти твори живопису, скульптури, графіки та проводитимуть лекції.


В основі проекту представлені роботи саме закарпатських митців, аби представити  їхню співдружність та створити поле для комунікації з франківськими.


«Закарпаття – це, можливо, перший єдиний регіон з яким нам можна зробити прямий міст на даний момент часу. Закарпаття — зараз перше. Бо це зараз найактуальніше… Якщо послідкувати за соціальними мережами, то там є велика дружба між художниками. Власне те, чого частково бракує франківським художникам. Я б хотів, щоб це допомогло нам більше комунікувати між собою.», — говорить франківський митець Олесь Базюк.


В час дії арт-проєкту заплановано лекції:


  • Олег Сусленко – лекція: «Історія створення та період активності арт-групи Кружка Есмарха»;
  • Оксана Гаврош – лекція: « Мистецтво Закарпаття ХХ-ХХІ ст.»;
  • Іван Небесник – лекція: «Графічне мистецтво Закарпаття ХХ ст. та сьогодні».

“У теперішніх карантинних умовах , ми зможемо забезпечити з своєї сторони виконання цього проекту і його безпеку. Лекції можуть бути на свіжому повітрі, в разі негоди- ми можемо забезпечити безпечну відстань у середині приміщення.”, — повідомляє координаторка Інна Базюк.


Зазначимо, всі твори є різні за технікою та жанром.


Переглянути мистецькі твори і поспілкуватися з митцями можна буде з 23 по 26 вересня. Ввечері 25 вересня відбудеться неформальна вечірка та спільна дискусія у колі митців двох регіонів. Також планується акустично-музичний експеримент, про який митці поки не відкривають всю інформацію.

 



Переглядів: 187
banner