У Раді зареєстровано законопроєкт про зміни у роботі ліцеїв

Політика

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4629-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти».

Про це повідомив Телеграм-канал ВРУ.

«Ми розширюємо поняття «безпечний освітній простір» на всі ланки освіти. Дошкільнята, студенти і школярі – усі мають навчатися у безпечному середовищі. Також врегульовуємо питання освіти дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні», – йдеться у повідомленні.     

За новим законопроєктом, громада матиме право створювати і утримувати ліцеї на базі опорних шкіл. Головне – бути спроможним це зробити і дотримуватись вимог законодавства.

Опорні заклади освіти забезпечуватимуть здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої освіти.                                                                                                                                                                                                       

Також скасовується норма про «50 тисяч», тобто будь-яка громада, яка буде здатна заснувати і утримувати ліцей, при цьому надаючи якісні освітні послуги – буде мати таку можливість.

Формалізуються випадки, в яких громада може утримувати заклади трьох рівнів середньої освіти із забезпеченням якісного вибору профілей для дітей.

До 2027 року відтерміново набрання чинності норм щодо функціонування у комунальних ліцеях не менше чотирьох класів протягом 10-12 років навчання, юридичного виокремлення початкових шкіл, гімназій, ліцеїв включно з приведенням у відповідність статутів.

«Це не стане загрозою для реформи, але зробить перехід не таким болісним. Останнє – але дуже важливе! Ми надаємо доручення Кабміну закласти окремі кошти для регіонів саме для створення та формування мережі старшої школи», – додали у парламенті.