В Івано-Франківську провели гуцульський вечір

Суспільство

Учора, 13 вересня у “Підземному Переході Ваґабундо” в Івано-Франківську мешканці та гості міста змогли побачити моду і дизайн справжніх сучасних гуцулів.

Також могли скуштувати їхню їжу, почути мову та пісні, про це пише Курс.

Не всі до Верховини можуть приїхати, але я хочу, щоб містяни могли трохи відчути її”, – каже організаторка Оксана Сусяк.

Розпочався гуцульський вечір з музики. Микола Цвілинюк з села Криворівня заграв на дримбі та на скрипці і заспівав гуцульських пісень.

Дримба є в усіх стародавніх народів світу, різниться лиш форма і назви. То є жіночий інструмент. В горах дуже важке життя, багато фізично працювати треба. Коли жінка втомлюється, дуже добре їй відпочивається під час медитації з дримбою”, – пояснив Микола.

У коментарі КУРСу він розповів, що сучасні гуцули трепетно бережуть традиції предків. Додає, що для гуцулів важливо зберігати в усьому гармонію: “Як дуже весело – не веселись, як дуже сумно – не сумуй!” Каже, що раніше гуцули ходили у постолах, а нинішні ходять вже у туфлях. Ходили горами пішки та їздили кіньми, а тепер мають автомобілі. Та хоч сучасні технології трохи полегшили життя у гірській місцевості, роботи менше не стало: залишилося скотарство, вівчарство, збір грибів, ягід влітку.

Гуцули й досі косять сіно у традиційному одязі, люблять дуже музику, живуть, дякуючи Богу, і творять, каже Микола Цвілинюк. – В горах життя навіть трохи райське – там значно тихіше і спокійніше”.

Родзинкою гуцульського вечора став показ колекції Оксани Сусяк

Своєю колекцією я хочу показати, що гуцули – теплі люди, стильні і вони ніколи не мерзнуть. Вівця, як колись годувала наших предків, так і по сьогоднішній день годує і одягає нас. Я вирішила відновити ґуґлі і сукні, які колись раніше носили гуцули”, – розповідає Оксана. 

Зазначимо, ґуґля – традиційний український верхній одяг із каптуром. Дизайнерка показала його у яскравих барвах. Каже, що насправді кольори гуцулів перегукуються з іншими давніми народами – португальцями чи чилійцями.

Колекція називається “Літо взимку”. Там є яскраві квіти, яскраві кольори. Зима буває трохи сумненька, а не завжди білосніжна. Для того, щоб підняти настрій, ми вбираємо такий одяг, щоб нам було веселіше прожити зимові морозні дні”, – пояснює дизайнерка.

Після показу колекції одягу для гостей гуцульського вечора заграв відомий цимбаліст Петро Сказків.

Протягом усього дійства на екрані глядачі змогли роздивитись “гуцульський” відеоряд – сучасні хати, одяг, дизайни інтер’єру та інші дрібниці гірської народності.

Також насамкінець зачитали уривки “Діда Иванчіка” – новели Федора Манчука.

Яскраві ґуґлі, цимбали й дримба: у Франківську провели гуцульський вечір 33

Яскраві ґуґлі, цимбали й дримба: у Франківську провели гуцульський вечір 9

Яскраві ґуґлі, цимбали й дримба: у Франківську провели гуцульський вечір 3Яскраві ґуґлі, цимбали й дримба: у Франківську провели гуцульський вечір 1
Яскраві ґуґлі, цимбали й дримба: у Франківську провели гуцульський вечір 2



Переглядів: 21