В Івано-Франківську прийняли бюджет на 2020 рік

Суспільство

Сьогодні, під час 33-ї сесії обласної ради, у роботі якої взяв участь голова облдержадміністрації Денис Шмигаль, прийнятий обласний бюджет на 2020 рік.
Проєкт основного фінансового документа області представила директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич.

При формуванні обласного бюджету на наступний рік враховано підвищення рівня соціальних стандартів. Зокрема, прожитковий мінімум на одну особу із 1 січня складатиме 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень та з 1 грудня – 2189 гривень. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2020 року становитиме 4723 гривні.

Новели бюджету наступного року. З 1 квітня усі обласні заклади охорони здоров’я фінансуватимуться із Державного бюджету через Національну службу здоров’я за договорами, укладеними на відшкодування вартості надання медичних послуг. Крім того, з 1 січня передаються видатки на відшкодування пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та надання соціальної допомоги від Міністерства фінансів до Міністерства соціальної політики. З обласного бюджету – це понад 5 млрд гривень.

Загальний фінансовий ресурс обласного бюджету становитиме майже 3 млрд гривень, із них 2,3 млрд грн – це кошти загального і 700 млн грн – спеціальних фондів. 40% доходів складатимуть власні надходження обласного бюджету, 60% – трансферти із Державного бюджету. Власні надходження плануються в обсязі 1,2 млрд грн.

Видатки обласного бюджету в першу чергу спрямовуватимуться на оплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, оплату енергоносіїв та інші захищені статті видатків. Найбільшу питому вагу складає галузь освіти – 24 % усіх видатків.

На виконання заходів регіональних цільових програм в обласному бюджеті передбачено загалом 394 млн грн.

Як і попередніх років, буде надаватися субвенція з обласного місцевим бюджетам. Також в обласному кошторисі передбачений резервний фонд в обсязі 5 млн грн.

“Бюджет є збалансований, бездефіцитний і враховує усі необхідні першочергові видатки”, – підсумувала свій виступ Ірина Мацькевич.

Після розгляду та обговорення пропозицій депутати підтримали запропонований проєкт обласного бюджету.Переглядів: 143