В Івано-Франківську відкрили пам‘ятну дошку Василю Пасіці

Суспільство

На фасаді ліцею №12 це вже четвертий пам’ятний знак воїнам, які загинули у війні з росією. Василь Пасіка – випускник навчального закладу. Завжди усміхнений, веселий та кмітливий, таким згадують Героя однокласники. Любив спорт, історію України та грати на гітарі. А тому залишився у пам’яті друзів душею їх компанії. 


Пише Голос-Інфо з посиланням на Руслана Марцінківа.


«Ще у шкільні роки він відрізнявся від своїх однолітків. Був навдивовижу мудрим не по роках. Дуже спокійним, толерантним, завжди добре ставився до людей. Цим він і відрізнявся від всіх оточення. І саме тому, він і став найкращим другом на роки. Він був гордий тим, що він солдат, пишався тим, що він українець. І поклав своє життя для того, щоби ми жили у вільній, незалежній, прогресивній Україні!», – згадує однокласниця загиблого Василя Пасіки Анастасія Підлипна.

Після здобуття вищої освіти, у 2015-2016-тих роках ніс службу у Києві, в полку Президента. За зразкову службу отримав відзнаку і рекомендацію для служби в Нацполіції та СБУ. Матір Василя пригадує, син змалечку був патріотом. І навіть маючи змогу жити за кордоном, Василь Пасіка твердо вирішив — його майбутнє в Україні.


«Він приїхав до мене погостювати, я тоді була у Франції. Я запитала його: «синку, може, ти залишишся?». Він відповів: «Ні, мамо, я не можу так жити. Я хочу жити у своїй вільній розвиненій країні. Я не хочу бігати і тікати за кордон. Ну такий він в мене був. І коли 24-го він зібрався йти, я не плакала, я знала, що він все одно піде. І я сказала, що я горджуся ним. Але я подумати не могла, що він так швидко піде з життя», – згадує події, коли бачилась востаннє з сином мати Василя Пасіки Світлана Скрипнюк.


Відповідальності та патріотизму Василеві не бракувало. Після несення служби влітку 2021 року поїхав на військові збори. А вже в перший день повномасштабного вторгнення чоловік один з перших пішов добровольцем.


«На жаль, сьогодні відкриваємо чергову дошку нашому воїну Василю, який віддав своє життя ще в перші дні, коли треба було захищати Київ. Завдяки тому, що хлопці і дівчата зібралися на початку війни, йшли добровольцями захищати Україну. Ми зберегли Київ, зберегли сьогодні серце України. Тому вічна пам’ять нашим Героям, вічна пам’ять Василю. І ми докладемо максимум зусиль, щоби зберегти пам’ять у нашій Франківській громаді», – впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Василь Пасіка загинув під час штурму біля села Слобода Кухарська, що на Київщині.Переглядів: 331
banner