В яких випадках режим рециркуляції повітря в салоні авто небезпечний для життя

Поради

Як може нашкодити система вентиляції.

Головна проблема в тому, що ні водій, ні пасажири часом не в змозі визначити, де повітря чистіше — за бортом або в салоні. Адже крім “запашних” і відчутних сполук, що надходять в атмосферу через вихлопну трубу, з неї виділяються токсичні компоненти без кольору і запаху. Так що головне — час від часу включати режим рециркуляції повітря, але не менш важливо вчасно його вимикати.

Як відомо, у звичайному режимі система вентиляції в автомобілі використовує повітря з вулиці, а в режимі рециркуляції забирає його з салону. Коли повітряні потоки не надходять в автомобіль ззовні, а циркулюють в замкнутому просторі, вони набагато швидше нагріваються. Саме з цієї причини в зимовий час при запуску холодного автомобіля на холостих обертах, ми включаємо режим рециркуляції, щоб швидше прогріти салон.

Але найчастіше ним користуються, щоб запобігти проникненню в кабіну неприємного запаху. Наприклад, коли під час руху в уповільненій пробці зовсім поруч з нами виявляється вантажівка з темним шлейфом диму, ми тут же поспішаємо натиснути заповітну кнопку, щоб закрити заслінку грубки та заблокувати надходження гару з вулиці.

Але в цьому випадку, якщо ви вже відчули їдкий запах, значить шкідливі вихлопні гази проникли в машину, і при включеному режимі рециркуляції з салону вони нікуди не дінуться. Так що краще в подібній ситуації по можливості віддалитися від джерела вихлопу і включити звичайний режим вентиляції на максимальному рівні, щоб швидше оновити мікроклімат в кабіні.

Якщо на сухих сільських грунтовках ви відчуваєте, як скрипить пісок на губах, то швидше врубайте режим рециркуляції, який перешкодить попаданню пилу в салон. Головне — не забути його потім вимкнути. Можливо, ви самі згадаєте про це, коли при обмеженій вентиляції в салоні запітніють вікна. І чим більше пасажирів знаходиться в автомобілі, тим швидше це станеться.

У деяких старих автомобілях, де нещільно закриваються двері, режимом рециркуляції користуватися марно. А якщо у машини розгерметизована вихлопна система, і при цьому в підлозі або багажнику ховаються щілини і отвори, краще взагалі їздити з відкритими вікнами. Адже відпрацьовані гази легко проникають в салон, і режим рециркуляції перетворює автомобіль в газову камеру.

Як вже було сказано вище, в цьому сенсі особливо небезпечно отруйна сполука CO2, присутня у вихлопних газах, яка не має ні кольору, ні запаху. Не відчуваючи ніякої небезпеки, водії і пасажири в таких машинах ризикують отримати серйозну інтоксикацію. Так що при подібних несправностях категорично не радимо користуватися режимом рециркуляції — це небезпечно для життя.

Джерело



Переглядів: 366
banner