Вчені пояснили рідкість чорного забарвлення кішок

Наука

Чому чорних кішок в природі менше, ніж кольорових.

Вчені зацікавилися питанням, чому коти чорного кольору зустрічаються значно рідше, ніж будь-якого іншого. Спостереження за кішками частково прояснило ситуацію. З’ясувалося, що чорний колір пов’язаний не тільки з генетикою, але і з особливостями комунікації тварин, іншими словами, чорні кішки не можуть спілкуватися між собою так само, як інші, наприклад, передавати сигнал небезпеки.

Меланістами (тварини з темним забарвленням) крім кішок бувають птахи, лисиці, білки та інші представники фауни. Здавалося б, чорна шерсть без світлих плям — прекрасний камуфляж для нічних тварин, що живуть у лісі. Але вчені знають, що білі плями на вухах представників котячих служать свого роду засобом спілкування з собі подібними.

Світлі плями на вухах допомагають сигналізувати про небезпеку в густій лісовій місцевості, вони помітні як «своїм» так і «чужим». Меланісти позбавлені цієї особливості. Це, за словами вчених, є ключовим аргументом у відповіді на питання: чому таких тварин небагато, адже для кішок комунікація вкрай важлива.

Яким же чином тварини-меланісти справляються з цим? Допомагає їм вижити в момент небезпеки те, що вони можуть побачити сигнал, який передають за допомогою білих вух їх «побратими».

Джерело