Верховна Рада вводить десятирічні контракти для пілотів

Суспільство

Міністерство оборони не покидає ідеї насильно утримати льотний склад на військовій службі шляхом збільшення мінімального терміну контракту для військових пілотів до 10 років.

Відповідний законопроєкт №1227 сьогодні підтримали у першому читанні 275 нардепів.

Проєктом передбачається збільшити строк служби за контрактом для військових, які закінчили вищі військові навчальні заклади за спеціальностями льотного складу авіації вдвічі – з 5 до 10 років, з можливістю продовження на строк від 5 до 10 років.

За інформацією Міністерства оборони України на підготовку військового льотчика витрачається від 8 до 10 років, а також це потребує близько 320 мійльйонів гривень бюджетних коштів. Військове відомство наразі має проблеми із утриманням льотного складу на службі.

Нагадаємо, що вперше цей проєкт під № 9454 був зареєстрований ще у Верховній Раді минулого скликання 28 грудня 2018 року. Причому як тоді так і зараз питання контрактів військових пілотів не афішується під час його розгляду – основною метою зазначається вирішення проблеми призупинення служби дезертирам та деякі технічні правки.

ДжерелоПереглядів: 12