Від початку 2024 року у Калуському РВП ГУНП зареєстрували більш, ніж 300 повідомлень про домашнє насильство

Суспільство

Від початку 2024 року у Калуському РВП ГУНП зареєстрували більш, ніж 300 повідомлень із цього приводу. Калуський міський центр соціальних служб провів роботу зі 160 сім’ями. Фахівці установи надали комплекс соціально-психологічних послуг.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Упродовж багатьох років працівники міського центру соціальних служб спільно із правоохоронцями налагоджують систему протидії домашньому насильству. Там зазначають, що, взагалі було не прийнято говорити про цю проблему. А про заяву до правоохоронних органів не могло бути й мови. Лише одиниці відважувалися покарати агресора.


Нині ж про насильство в родині не лише можна, а й варто говорити, і не давати шансу тирану залишатися безкарним.
«Нерідко трапляються такі випадки. Молодий, здоровий, сильний, успішний чоловік, батько трьох малолітніх дітей, побив свою дружину. Коли жінка пробувала поговорити, вирішити цю ситуацію, чоловік сказав: «Проаналізуй свою поведінку, сама винна!». Чому чоловіча сила та мужність проявляється поряд зі слабшими? В той час коли у нашій країні триває війна, коли кожен має можливість проявити свій героїзм на полі бою!» — підкреслюють працівники Центру.
Аналізуючи проблему, варто відходити від стереотипів. Судова практика показує, що покарання для домашніх тиранів — це не така вже й рідкість. Часто для зловмисників призначають штраф чи громадські роботи, однак може бути судимість та позбавлення волі.
Нагадуємо, що у  громаді, за підтримки UNFPA, NORWAY та БФ «Батерфлай» працює Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та Денний центр з кризовими кімнатами.


Контактний номер телефону: 0676003146 або за адресою: вул. Героїв України, 9 А.
Не замовчуйте факти домашнього насильства, бо так вони траплятимуться частіше!


Переглядів: 316
banner