Як доглядати за грошовим деревом, щоб воно зацвіло

Поради

Чому товстянка не поспішає радувати своїх власників буйним цвітом.

Товстянка — це рослина, яка є майже в кожному будинку. Вона приваблива не лише екзотичним виглядом, але і невибагливістю. Однак не завжди рослина радує незвичайним цвітінням. Розповімо про особливості догляду за товстянкою, процес стимуляції цвітіння, ріст і розмноження.

Грошове дерево: види та особливості догляду

Виділяють десятки різновидів рослини. Кожен з них відрізняється зовні. Найбільш популярними є товстянки:

  • Овальна
  • Яка стелиться
  • Колоновидна
  • Деревовидна
  • Плавуноподібна
  • Чотиригранна

Доларове дерево, як ще називають рослину, родом з Африки. Легко переносить тривалу посуху. Розмножується живцями і відведеннями. На поверхневих частинах деяких видів є повітряні корені. Рослина легко надломлюється і, потрапляючи на ґрунт, вкорінюється. Невибагливий вигляд, який можна утримувати разом з сукулентами і кактусами. За народним повір’ями, рослина приносить достаток і багатство кожному, хто посадить у себе. У багатьох культурах квіти товстянки знаходять містичне значення. Рослина нечасто дає насіння, а цвітіння, за спостереженнями любителів, пророкує значущі події в житті родини.

Навіть коли дерево відмінно росте і розвивається, воно не поспішає радувати своїх власників буйним цвітом. Заведено пов’язувати це явище з недостатнім світловим днем. На батьківщині в Африці сонце світить більше дванадцяти годин щодня. В умовах нашого клімату забезпечити освітлення з достатньою інтенсивністю сонячної радіації неможливо. Але і прямі сонячні промені згубні: в літній час, перебуваючи на південно-східних підвіконнях, листя може обгоріти.

Як доглядати за доларовим деревом, щоб воно дало цвіт

Правильний догляд за рослиною починається на етапі посадки. Вибирайте легкий, добре дренований ґрунт з високими показниками вологопроникності. Дерево необхідно обрізати. Квіти утворюються на гілках третього і більшого порядку. Коли рослина зросте на 25-30 см у висоту, потрібно прищепити верхівку і бічні пагони. Прибирайте не більше одного листка. Скористайтеся гострими ножицями. Як доглядати за грошовим деревом, щоб воно цвіло?

Дотримуйтеся простих рекомендацій:

  • Регулярно поливайте. Рослина може довго обходитися без води, але це не означає, що її слід утримувати в таких умовах постійно.
  • Удобрюйте і пересаджуйте. Рослину пора пересадити, коли її висота стає у два рази більше горщика, в якому вона знаходиться. Значно збільшувати ємність не рекомендується. Візьміть горщик на кілька сантиметрів ширше і глибше попереднього. Закладіть хороший дренаж. Коли у невеликої рослини в’яне і засихає листя, це говорить про нестачу поживних речовин. Підгодуйте коріння будь-якими добривами для кімнатних рослин.
  • Купайте. Раз на місяць рясно обприскуйте рослину з пульверизатора, видаляючи пил і забруднення.
  • Слідкуйте за здоров’ям рослини. Павутина, комахи, грибкові ураження поверхні листя і субстрату необхідно обробляти відповідними засобами.
  • Товстянка любить свіже повітря. Тому влітку бажано помістити рослину на балконі або у дворі під деревами, в тіні.

Навіть здійснюючи догляд по фен-шуй, цвітіння доведеться чекати щонайменше кілька сезонів. Рослина зацвітає у віці п’яти років і більше. У рідкісних випадках квіти вкривають молоду рослину на третьому році життя або раніше.

Як цвіте грошове дерево

Рослина радує ніжними суцвіттями. Вони розпускаються практично на кожній гілці. Тут знаходиться від десяти і більше маленьких квіточок з довгастими листочками. Вони не пахнуть, контрастно виглядають і незвично на тлі масивного листя. Всередині п’яти пелюсток ховаються тичинки і маточка, які сильно виступають вгору. У природі рослини запилюються перехресно, проте в домашніх умовах отримати насіння неможливо. Ймовірність одночасного цвітіння деяких рослин зводиться до мінімуму. Колір пелюсток варіюється від сніжно-білого до ніжно-рожевого, жовтуватого, охристого, червоного і оранжевого.

Джерело



Переглядів: 283
banner