Як керувати машиною, щоб знизити витрати палива

Поради

Лайфхак від досвідчених водіїв.

Існують прийоми водіння автомобіля, що дозволяють істотно скоротити витрату палива, як при міських поїздках, так і при їзді на далекі відстані. Розгляньмо ці прийоми.

Водієві, який хоче заощадити на паливі, потрібно освоїти економічний стиль водіння, що полягає в першу чергу в умінні «працювати» педаллю газу. Вже одне “ніжне” поводження з педаллю газу дозволить заощадити до 40% пального.

Прийоми економічного водіння автомобіля

  1. Потрібно розуміти, що найекономічніший режим роботи мотора автомобіля лежить приблизно в межах 1,5-2 тисячі оборотів в хвилину. Намагайтеся, щоб двигун працював саме в цих межах, тобто вчасно перемикайте передачі, щоб не перевантажувати мотор і уникайте різких розгонів з педаллю газу «в підлогу», а також різких гальмувань. При розгоні, наприклад, виконуючи обгін не “перекручуйте” двигун, а перемикнутися короткочасно на нижчу передачу. Взагалі всі розгони виконуйте поступово, плавно натискаючи на педаль газу.
  2. Що стосується гальмування, то натискаючи на педаль гальма, ми змушуємо сповільнюватися автомобіль за рахунок того, що гальмівні колодки починають тертися об гальмівні диски і переводять кінетичну енергію автомобіля, що рухається в тепло, іншими словами, тим паливом яким ми розігнали машину, при гальмуванні ми гріємо навколишній простір, причому за свої гроші.
  3. Як не дивно, але на холостих обертах мотор споживає відносно багато палива, тому, вимикайте двигун, якщо він не потрібен. Можна керуватися правилом — якщо має бути стоянка понад тридцять секунд, то потрібно глушити мотор.
  4. З тієї ж причини не потрібно довго прогрівати холодний мотор перед початком руху, тим більше, що сучасні автомобілі цього не потребують. Починайте рух, як тільки мотор починає стійко працювати. Під час руху він швидше нагріється до робочої температури, просто не навантажуйте його сильно перші пару кілометрів.
  5. Якщо хочете їздити економічно — не перевищуйте швидкість 90 км/год, особливо при їзді на далекі відстані. При швидкості понад 90 км/год витрата палива сильно зростає.
  6. До речі, динамічна їзда зовсім не обов’язково призводить до перевитрати палива. Наприклад, рекомендовані вище плавні прискорення можна замінити короткими і енергійними розгонами, після яких слідує тривалий «вибіг» машини, при відпущеній педалі газу. Освоївши такий спосіб можна також домогтися економного витрачання палива.
  7. Не забувайте регулярно контролювати тиск в шинах. Зниження тиску в шинах на 0,5 атмосфери збільшує витрату палива до 15%. Також стежте і регулярно перевіряйте кути установки коліс.
  8. Взагалі, боротьба за мінімальну витрату палива неможлива на несправному автомобілі, тому стежте за його технічним станом. Застосовуйте відповідне, рекомендоване виробником автомобіля моторне мастило, вчасно міняйте повітряний фільтр, свічки запалювання і т.д., звільніть машину від непотрібного «баласту» у вигляді зайвих речей в багажнику або салоні. Кожен зайвий кілограм ваги автомобіля зажадає своєї частки палива під час поїздок.
  9. Не опускайте скло при русі по трасі — воно створює додатковий опір повітряному потоку.

Джерело



Переглядів: 208
banner