Як навчити дитину користуватися грошима

Територія успіху

Речи, які допоможуть вашим дітям освоїти фінансову грамоту.

Коли ми починаємо прищеплювати життєво важливі навички дітям, ми пам’ятаємо про те, як навчити їх чистити зуби або як правильно користуватись туалетом.

Але чомусь забуваємо про те, що потрібно з ранніх років вчити дітей планувати покупки, складати бюджет і користуватися грошима. Ось 8 речей, які допоможуть вашим дітям освоїти фінансову грамоту.

Хотіти й мати потребу — різні речі

Нам потрібні повітря, вода, будинок, одяг, їжа. Але є речі, які не є обов’язковими. Покупка нової машинки або 15-та за рахунком корона для ляльки. Поясніть це дітям. За допомогою гри — складіть з дитиною колаж бажань. Візьміть старі газети, журнали, виріжте з них відповідні картинки та наклейте на аркуш паперу.

Заощадження на «чорний день», або на будь-який інший день

Ми, дорослі, знаємо, що таке задоволення від довгоочікуваної покупки. Цей урок діти теж в змозі зрозуміти. Хочеш нову машинку — заводь скарбничку і збирай. Виділяйте невелику суму грошей для малюка. Поясніть йому мету накопичення. Нехай спробує не витрачати все й відразу, а назбирає необхідну суму на те, що йому хочеться.

У світі дорослих нічого не дається безкоштовно

Як було б добре отримати просто так новий одяг, ліжко або їжу, але у світі все влаштовано інакше. Для того щоб придбати необхідну річ — потрібно заробити гроші на її придбання. Дітям багато дістається безкоштовно — батьки купують, тому вони не розуміють важливість самостійного заробітку. Встановіть невелику оплату за те, що дитина допомагає по дому. Помитий посуд після вечері або допомога на кухні — будь-яка робота повинна оцінюватися. Дитина матиме стимул, щоб вам допомагати, і одночасно отримає задоволення від того, що у нього є робота.

Навіть дрібниця має значення

Будь-яка дрібниця — це гроші. Поясніть це вашій дитині. Якби вона складала у скарбничку по гривні в день протягом року, то за рік вона змогла б назбирати 360 гривень. Навчіть дитину рахувати гроші. Поясніть, що з маленької суми може вирости велика.

Гроші бувають у різних формах

Бувають монети, бувають паперові гроші, ще паперові чеки, банківські карти. Всі ви їх періодично використовуєте. І якщо з монетами та паперовими грошима дитині більш-менш все зрозуміло, то з чеками та картками — ні. Пограйте з нею в гру, в якій поясніть значення кожної форми грошей. Пограйте з нею в магазин, де вона буде то продавцем, то покупцем, щоб вона змогла зрозуміти, як працює вся система.

Магазини навколо

Коли дитина потрапляє в магазин, у неї розбігаються очі, їй хочеться все й одразу. І далеко не все, що їй хочеться — їй потрібне. Запитайте дитину, чи може вона почекати, перш ніж зробити свою покупку. А чи зможе вона почекати до наступного походу в магазин? Цілком імовірно, що, прийшовши додому, вона зрозуміє, що жаданий предмет не так вже їй й потрібен.

Дотримуйтеся вашого бюджету

Звичайно легше сказати, ніж зробити. Але чим швидше ваші діти познайомляться з бюджетуванням та навчаться складати списки покупок — тим швидше вони зрозуміють, на що йдуть гроші у родині.

Заведіть 4 коробки: «Витрати», «Заощадження», «Капітал» та «Інвестиції». Нехай ваша дитина сама вирішує, куди підуть її гроші. Ще один відмінний спосіб впоратися з правильним плануванням витрат — це гра в «Монополію».

Навчіть дитину ділитися

Дуже сильний приклад — Скрудж Макдак, у якого були величезні суми грошей і золота, але він був настільки скупий, що ні з ким не ділився. Навчіть вашу дитину бути чуйною до інших. Виберіть який-небудь варіант для невеликої благодійності, куди ваша дитина зможе пожертвувати певний відсоток зі своїх накопичень. Творити добро — просто!

Джерело



Переглядів: 185
banner