Як навчитися правильно збирати гроші — секрети, які замовчувалися роками

Економіка

Плануємо бюджет максимально правильно.

Невміння збирати гроші може проробити дірку навіть в бюджеті дуже багатої людини. Є методики накопичення коштів, які мало відомі широкій публіці. Саме про них піде мова.

Просте відкладання

Щоденне відкладання. Щодня ви повинні відкладати якусь «нешкідливу» суму грошей. Позитивна сторона методу полягає в тому, що ви можете класти дуже маленьку суму, а в кінці року отримати суму аж у 365 разів більшу.

Наприклад, ви відкладаєте по 20 гривень на день. За вказаний період ви зможете зібрати понад 7 000 гривень. Це досить значна сума для людей з малим доходом. Якщо ви більш заможні, то зможете відкладати більше.

Звичайно, секретна методика пропонує урізноманітнити цей процес, якщо вам захочеться якось неординарно збирати гроші. Наприклад, ви можете почати відкладати гроші з 1 гривні в день, але поступово збільшувати суму на 1 гривню. В останній день року ви покладете в скарбничку 366 гривень, а підсумкова сума буде дорівнювати близько 67 000 гривень. Єдиний мінус такої методики в тому, що в останній місяць вам доведеться відкласти близько 10 000 гривень, що для багатьох може виявитися досить серйозною сумою.

Щотижнева методика. Якщо вам не хочеться думати про економію кожен божий день, то можна змінити підхід. Можна відкладати, скажімо, по 200 гривень кожну неділю.

Метод «не купуй, а відкладай»

Ця секретна і дійсно цікава методика хороша тим, що в ній є якийсь елемент гри, непередбачуваності та азарту. Особливо вдалим цей метод буде для тих, хто мріє позбутися шкідливої звички здійснювати так звані емоційні покупки, коли ви купуєте те, що вам не потрібне, тому що просто хочете цього в цей момент.

Починати будь-яку покупку експерти в цій сфері рекомендують з правильного прийняття рішення. Спробуйте почекати 2-3 дні, перш ніж щось купувати. Якщо бажання не пропаде, значить, можна витрачати гроші. Якщо ж ви зрозумієте, що поквапилися, то відкладайте ті гроші, які готові були віддати за нову річ. Зовсім не обов’язково відкладати 1577 гривень — можна округляти суму в більшу або меншу сторону — до 1500 або 1600.

Цю методику можна вдосконалити. Експерти рекомендують скорочувати час на роздуми, якщо йдеться не про те, що коштує, скажімо 600 гривень, а про щось невелике. Це дуже допомагає закуповуватися в супермаркетах тільки найнеобхіднішим. Наприклад, ви побачили на полиці незвичайне печиво за 100 гривень. Спробуйте відкласти його назад і продовжити покупки за списком. Якщо ви згадаєте про печиво перед виходом або оплатою, то можна його купити. Якщо не згадаєте, покладіть 100 гривень в домашню скарбничку.

Якщо ви все-таки не можете перемогти в собі шопоголіка, то встановіть обов’язкову нижню межу накопичень, яку вам необхідно здійснити в тиждень або за місяць.

Методика «не залишай, а відкладай»

Практично всі люди планують свій бюджет таким чином, щоб наприкінці місяця залишалося щось із запасом. Всі гроші, які залишилися у вас від останньої зарплати, перед новою зарплатою можна сміливо відкладати. Це прекрасний спосіб накопичення, але він не підійде марнотратам.

Методика «гроші за звичку»

Наприклад, ви хочете кинути палити. Ви просто перестаєте купувати сигарети, а відкладаєте гроші в скарбничку. Можна почати з інших звичок. Наприклад, відмовитися від солодкого — перестати купувати десерт на обід, а відкладати ці гроші в скарбничку.

Цей метод хороший тим, що ви збираєте гроші та покращуєте своє здоров’я. Це корисно для тих, хто реально намагається позбавитися від якої-небудь проблеми, але не знає, як отримати вигоду.

Також можна монетизувати свої хороші звички. Піші прогулянки замість проїзду на автобусі ідеально підходять під це правило. Відкладайте гроші, які могли віддати за проїзд.

Недарма кажуть, що накопичення грошей — це мистецтво і корисний спосіб змусити себе бути економнішими. Обов’язково спробуйте будь-яку з описаних вище методик на практиці, щоб відкладати більше грошей і радувати себе їх наявністю.

ДжерелоПереглядів: 14