Як не попастись на російську дезінформацію

Політика, Суспільство

Згідно статистичних даних, цього року понад 80% українців стикалися з дезінформацією в ЗМІ.

Зазвичай, значна кількість фейків походили з Російської Федерації, а більше третини українців були готові ділитися нею з іншими та поширювати у соціальних мережах. Про це свідчать результати соціологічного опитування в Україні.

Зокрема, респонденти зазначили, що стикалася з неправдивими чутками та дезінформацією. Близько третини опитаних вважали такі історії правдивими та зізналися, що ділилися цією дезінформацією з іншими. Згідно з дослідженням, 77% українців усвідомлюють існування дезінформації, а близько 62% респондентів впевнені в своїй здатності відрізнити дезінформацію від правдивих новин. Це призводить до браку розуміння проблеми дезінформації: 58% опитаних не вважали дезінформацію серйозною проблемою, тоді як 35% вважали, що з цим треба щось робити. Втім, реальне вміння респондентів відрізняти якісну інформацію від дезінформації не збігалося з їхньою власною оцінкою, а тих, яким вдалося визначити різницю між справжньою та неправдивою інформацією значно поменшало.

Таким чином, у цьогорічному опитуванні спостерігаються тривожні тенденції щодо споживання українцями дезінформації із застосуванням інформаційних технологій маніпулятивного характеру стосовно України з боку російських мас-медіа, пов’язаних із кремлівськими спецслужбами та Інтернет-агенствами проросійських ЗМІ.

Саме тому, враховуючи той факт, що третина респондентів була готова поділитися неправдивою інформацією із широким загалом, навіть якщо вони самі в неї не вірили, українцям варто усвідомлювати, наскільки важливо є не поширювати дезінформацію, а також дотримуватися інформаційної гігієни.

Наш Кор.



Переглядів: 253
banner