Як працює перша в Івано-Франківську безкоштовна соціальна крамниця (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Благодійна організація “Час добра та милосердя” в невеличкому приміщенні облаштувала першу соціальну крамничку в Івано-Франківську.
Тут усі потребуючі можуть отримати необхідні їм речі.
Ідея створити такий магазин в ініціаторів з’явилася ще 2 роки тому, коли тільки заснували благодійну організацію. Проте, належного місце спочатку небуло. Спочатку винаймали дві кімнати в гуртожитку, щоб спробувати приймати одяг для потребуючих. Поступово ця ідея здавалась більш реальною. Організатори отримували більше одягу та був попит на нього.
“Кожен із нас віддає те, чим він наповнений зсередини. Приємно бачити, що те чим ми займаємось викликає радість і розуміти, що ти можеш щось змінити на краще. Допомогти якійсь сім`ї жити краще. Це наповнює…”–ділиться ініціаторка та благодійниця Наталія Іващенко.
Нещодавно вони отримали приміщення на Стуса 37б. За кошти благодійників тут вдалося зробити ремонт. Зараз тут в окремих кімнатах посортовано дитячий та дорослий одяг, а в третій кімнаті, де збираються волонтери, стоять продукти, дитяче харчування, засоби гігієни.
З часом почали все більше надходити посилки закордону. Зокрема, Наталія розповідає, що напередодні отримали пакунок із Чехії, а також жінка з Чикаго.
“У нас все йде під фотозвіт. Напевно, тому й присилають, бо бачуть куди воно йде. Кожен пакунок, який отримуємо та передаємо, ми фотографуємо та розміщаємо в себе на сторінці.”
Хто може отримати необхідні речі?
Серед тих, хто відвідує крамничку багато тих, що приходили до благодійників ще на початку. Це люди, які під супроводом у соціальних службах Івано-Франківська, Коломиї, Надвірни, Калуша, Яремча. Багато одягу також й розвозять по цих містах, де соціальні служби вже його роздають потребуючим родинам.
Соціальна служба також може cкерувати людину до організації, попередньо прокомунікувавши та розповівши про запити.
Найчастіший запит–продукти, одяг, взуття. Під час карантину збільшилась потреба саме у продуктах. Багато людей також мають потребу у ліках.
Наталія розповідає, що отримати неохідні речі може будь-хто, хто цього потребує. Зазвичай, ті хто звертається отримує не тільки одноразову допомогу. Благодійники й надалі підтримують контакт із людьми та при потребі допомагають чим можуть.
“Спочатку людям важко просити допомогу. Не кожен може відкритися одразу. Ми не намагаємося одразу розпитувати, бо часом їм буває незручно. У нас нема якоїсь завченої фрази, щоб зразу нам почали довіряти. Налагодження контакту індивідуальне і поступове.”
Разом з Наталією у крамничці працює Валерія Кушніренко. Обидві жінки є співініціаторками благодійної організації.
“Я бачу, що можу допомогти, тому допомогаю. Я люблю це робити, бо це приносить душевне задоволення. Я відчуаю, що маю бути тут”,–ділиться Валерія.
Як можна допомогти?
Віддати одяг, продучти чи інші речі можуть всі охочі. Можна попередньо прокомунікувати з організаторками та з`ясувати у чому є потреба.
Волонтери просять приносити чистий та посортований одяг.
“Близько 20-30% речей, які приносять, йдуть на смітник. Ми наголошуємо, що стан речей має бути хороший, посортований, чистий та охайний.
Графік роботи: вівторок, середа та п’ятниця з 11:00 до 16:00, субота – з 11:00 до 15:00.
Переглядів: 399