Як пройти співбесіду на роботу — дотримання простих правил допоможе отримати бажану посаду

Територія успіху

Психологія ділових відносин.

Кожна людина у своєму житті проходить етап співбесіди на роботу. Дуже важливо справити позитивне враження з першого разу і зуміти обійти інших претендентів. Дотримання простих правил допоможе отримати бажану посаду.

Одне з найважливіших правил співбесіди — пунктуальність. Краще прийти хвилин на 15 раніше, ніж запізнитися на одну. Прийшовши заздалегідь, ви встигнете озирнутися, звикнути до атмосфери і обстановки, в якій будете працювати, а також дізнаєтеся першу інформацію про начальство, якщо поспілкуєтеся з майбутніми колегами. Невелика затримка з вашого боку вже може вплинути на думку роботодавця і викликати у нього негативні емоції, що, природно, вкрай не бажано для вас.

На співбесіді ви будете коротко викладати історію вашого робочого життя, а це значить, необхідно заздалегідь підготувати розповідь про себе. Продумайте як слід структуру і наочний матеріал, якщо він є. Уникайте зайвих фактів, необхідна інформація тільки та яка відноситься до майбутньої займаної вами посади. Прорепетируйте текст кілька разів, або перед родичами, або самостійно перед дзеркалом. Необхідно говорити грамотно і не запинаючись, але так, щоб ваші позитивні якості не виглядали завченими по листочку.

В очах роботодавця вас підвищать знання про компанію, тому знайдіть якомога більше інформації про майбутнє місце роботи. Так ви покажете вашу зацікавленість на посаді. Роботодавці це дуже цінують. Плюс, дізнавшись сильні сторони компанії, в якій ви плануєте обіймати посаду, ви зможете зробити щось на зразок компліменту, похвалити діяльність компанії і її успіхи. Таке не залишається непоміченим.

На самій співбесіді поводьтеся стримано, але не скуто. Не рекомендовані закриті позиції на зразок складання рук на грудях або погляду в підлогу і в сторону. Поводьтеся природно. Дивіться хоча б іноді в очі, при потребі посміхніться. Не кажіть занадто тихо або голосно, використовуйте помірний тон і темп мови. Продумайте костюм: найкраще однотонний сірий, чорний або темно-синій. Взуття повинно бути вичищеним, закритим і не надмірно химерним. Уникайте крайнощів: постарайтеся не виглядати надмірно вальяжною людиною, але і занадто сильно закриватися не варто.

Один з найважливіших моментів співбесіди — поставити три питання. Якщо переживаєте, що не придумаєте їх на ходу, напишіть їх собі заздалегідь. Цей крок покаже ваше прагнення обіймати посаду, на здобуття якої ви прийшли, ініціативність і інтерес до роботи.

Дотримуючись перерахованих вище порад і маючи достатньо впевненості в собі, ви зможете домогтися необхідного ефекту і отримати бажану професію.

Джерело



Переглядів: 215
banner