Як виявити таланти у дошкільника і стимулювати розвиток здібностей
Як розпізнати і розвинути таланти дитини.
Що таке талант? Найчастіше ми пов’язуємо це з такими термінами, як: здібності, інтереси, самовираження і творче ставлення. Якщо ми говоримо, що у когось є талант, ми маємо на увазі особливі здібності в певній галузі, які виділяють дії дитини серед досягнень інших. Як виявити таланти і стимулювати розвиток здібностей дитини?
По-перше, уважно стежте
Бажання пізнавати світ — частина природної схильності дитини. В процесі вивчення використання різних предметів і придбання нових навичок виявляються особливі схильності малюка. Його батьки і вчителі можуть виявити, що певні заняття йому даються дуже легко, і він зосереджує свою увагу на певних іграх довше, ніж інші діти — зазвичай це ознака інтересів або здібностей в даній області. Їх розвиток залежить від правильної стимуляції навколишнього середовища. Якщо ви бачите, наприклад, що у дитини є схильність до малювання, спробуйте купити акрилові фарби та інші спеціальні засоби для творчості. Намагаючись витягти з дитини дрімаючий потенціал, пам’ятайте, що не слід пред’являти до неї занадто високих вимог і, перш за все, не відштовхувати її, наприклад, критичними оцінками. Що нам слід робити, так це цінувати прихильність і творчий підхід малюка. Вони — основна рушійна сила дій і розвитку талантів.
Нехай дитина спробує
Кристалізація профілю інтересів дитини — тривалий процес, якому сприяє надання різних видів діяльності освітнім середовищем. Не варто зосереджуватися виключно на одній області. Щоб забезпечити дошкільнику всебічний розвиток, який призводить до успіху на наступних етапах життя, ми повинні постійно стимулювати амбіції малюка, заохочувати його до наполегливості і подальших спроб.
Розвиток талантів починається вдома
Місце, де дитина починає пізнавати світ, — це домівка, і батьки є його провідниками на цьому етапі навчання. Малюк вчиться слухати і зосереджуватися на виконуваних діях. Через гру він вчиться формувати реальність, що має надзвичайно важливе значення для розвитку творчої уяви. Використання всього освітнього потенціалу гри підтримується активною участю батьків, які таким способом можуть постійно розширювати свої знання.
Виразити себе через талант
Стимулювання дітей до спілкування за допомогою різних занять грає дуже важливу роль в їх розвитку. Це фактор, що підсилює когнітивні, емоційні, мотиваційні та вольові процеси. Отже, якщо середовище створює правильні умови для самовираження, з’являється і творче вираження, яке, якщо його направити, стимулює придбання і розвиток нових навичок. Якщо його не зупинити неадекватними діями батьків і педагогів — такими як, наприклад, надмірна критика, що веде до посилення почуття сорому, — у молодої людини з’являється шанс безперешкодно розвивати свій потенціал. Експресія — невід’ємний елемент розвитку талантів, що спонукає до дії і рушійна сила до придбання нових навичок.
Маленький геній
Видатна обдарованість зазвичай проявляється в ранньому віці. Такі діти відрізняються більш швидким розумовим розвитком, рівнем розважливості вище середнього, більшою самостійністю мислення і оригінальністю у вирішенні поставлених перед ними завдань. Тому, якщо батько помічає у своїй дитині щось, що вказує на талант у певній галузі, він повинен зробити все, щоб дати її можливість розвиватися далі. Перший крок — працювати безпосередньо з малюком і мотивувати його діяти. Наступним кроком є забезпечення адекватної стимуляції, наприклад, залучення дошкільника в заняття, що стимулюють його творчу активність. Ви повинні знати, що талант розвинеться, коли ми створимо для нього сприятливі умови, які спонукають дитину проявити наполегливість і зробити подальші спроби.
Переглядів: 290