Як завантажити водійські права у смартфон: інструкція

Суспільство

У додатку Дія можна буде сформувати електронний образ водійських прав і техпаспорта і завантажити собі на телефон.

Уже в листопаді українці зможуть створювати і використовувати електронні водійські права і техпаспорти через мобільний додаток Дія.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров на брифінгу 24 жовтня. “Електронні посвідчення водія та електронні техпаспорти- в листопаді”,- сказав Гончаров.

За його словами, через додаток Дія, що розробляється Мінцифрою, за участю, в тому числі, й МВС, можна буде сформувати електронний образ кожного з цих документів, завантажити собі на телефон, і під час зупинки транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикове посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а їх електронний аналог. “З урахуванням того, що живемо в час сучасних технологій, ми спільно з Міністерством цифрової трансформації вирішили, що такі можливості можна ввести і в частині ідентифікації водія, і в частині права керування транспортним засобом”, – уточнив Гончаров.

За його словами, реєстрація буде дуже проста: все можна зробити онлайн, не виходячи з дому. “Єдине, що зазначу: для того, щоб згенерувати електронне посвідчення водія, в наших базах даних має бути ваше електронне відцифроване зображення обличчя. Тому, якщо у людини радянське водійське посвідчення, – на жаль, бо у вас немає актуального цифрового зображення обличчя.

Так як сервіс в першу чергу перевірятиме, чи є можливість згенерувати таке посвідчення водія”, – пояснив заступник міністра. У той же час, він зазначив, що такі електронні посвідчення діятимуть тільки в Україні.

Якщо людина збирається подорожувати до Європи, потрібно буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми з представниками влади інших країн.

”Це не буде виключно електронне посвідчення водія, це буде додаток до вже виданого посвідчення водія. Це є електронною випискою з реєстру”, – повідомив Гончаров.

Він уточнив, що користування електронними посвідченнями буде добровільним, і введення цього не коштуватиме державі жодної гривні.

ДжерелоПереглядів: 213