З 1 січня збільшено видатки на безоплатну правову допомогу

Політика

З 1 січня 2021 року зросли видатки на функціонування системи надання безоплатної правової допомоги. 

Це передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», повідомили у Координаційному центрі з надання БПД.

Загалом видатки на потреби системи БПД затверджені у сумі 954 790,8 тис. грн, їх збільшили на 134 037,1 тис. грн.

Основна частина фінансування передбачена на оплату праці — видатки на ці потреби збільшено на 98 556,1 тис. грн. Такі зміни дадуть змогу підвищити середню заробітну плату у системі БПД з розрахунку штатної чисельності з 6,7 до 8,9 тис. грн.

Штатні юристи системи БПД тільки у 2020 році забезпечили надання громадянам 463,9 тис. консультацій та роз’яснень з правових питань, а також здійснили представництво інтересів у суді та складення процесуальних документів у 24,1 тис. справах.

Поряд з цим юристи забезпечують проведення правопросвітницьких заходів для громадян, зокрема з питань сімейного, пенсійного, земельного та інших категорій права. У 2020 році проведено 16,5 тис. таких заходів із загальним охопленням майже 950 тис. учасників.

«За роки роботи до нас звернулося понад 1 млн 780 тис. клієнтів, яким надано 2 млн 345 тис. консультацій, підготовлено процесуальні документи та представлено у суді інтереси у понад 304 тис. справ, ще у майже 650 тис. випадках призначено адвоката для захисту від обвинувачення», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Юристи системи виїжджають та консультують, зокрема, у місцях несвободи, найвіддаленіших селах та геріатричних установах, представляють у суді інтереси українців у малозначних справах.

У наступному році планується впровадити новий сервіс – соціологічні дослідження правових потреб громадян, зокрема у питаннях земельних відносин. Планується визначити правові потреби громадян та громад, а також оцінити вплив від реалізації заходів з посилення правової спроможності громад на місцевому та загальнонаціональному рівнях.

Поряд із провідною темою земельних правовідносин буде визначена обізнаність та ставлення українців до системи надання БПД. Для реалізації цього завдання передбачені видатки на закупівлю обладнання для проведення опитувань серед громадян.

Крім того, увага системи буде сконцентрована на розвитку цифрових правових послуг та удосконаленні наявних сервісів, забезпеченні ефективного доступу у центрах та бюро правової допомоги, забезпечення належного рівня якості послуг.

Джерело