З 1 жовтня діятимуть нові редакції форм заяв у сфері державної реєстраці

Політика

Міністерство юстиції України внесло зміни до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Таким чином форми приведено у відповідність до положень Закону України від 05 грудня 2020 року № 340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству».

Так, Законом № 340-IX внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в частині можливості внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про встановлення вимоги учасника юридичної особи щодо нотаріального засвідчення справжності його підпису під час прийняття рішень з питань діяльності відповідної юридичної особи та/або вимоги нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є частка такого учасника у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, чи скасування такої вимоги».

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2020 року № 721 зменшено строки розгляду документів за проведення державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії як юридичну особу у скорочені строки.

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4) та заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи (форма 7) викладені у новій редакції, які почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року.

Також затверджено нову форму заяви щодо встановлення вимоги нотаріального засвідчення/посвідчення (форма 10), яка почне діяти з 1 грудня 2020 року.

Джерело