З початку 2022 року на Франківщині виникло 1058 пожеж в природних екосистемах

Суспільство

З початку року на території Івано-Франківщини виникло 1058 пожеж в природних екосистемах, на загальній площі 492 гектари.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області.


У вогні загинуло 4 особи, ще 3 – отримали травми. Лише за добу, 28 березня, пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС в області здійснили 135 виїздів на ліквідацію пожеж та загорань сухої трави та сміття на відкритих територіях.


Щоб зменшити кількість пожеж в природних екосистемах прикарпатські рятувальники щоденно проводять профілактичні рейди в населених пунктах області. На Івано-Франківщині, мабуть, не залишилось жодного населеного пункту, де б не було випадків випалювання сухостою.


Під час профілактичних заходів рятувальники спілкуються з громадянами та пояснюють їм до якої шкоди може призвести нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Більшість мешканців запевняє, що вони не провокуватимуть пожеж на відкритих територіях, адже усвідомлюють усю небезпеку, яку таїть у собі вогонь та якої шкоди може він завдати довкіллю.


Щоправда, під час таких рейдів рятувальники виявляють і безвідповідальних господарів, котрі ризикують, не зважаючи ані на власну безпеку, ані на безпеку оточуючих. Так, з початку року на Прикарпатті вже виявлено близько 150 порушників правил пожежної безпеки. Про свої вчинки вони задумуються аж тоді, коли на них складено протоколи про адміністративне правопорушення.


Дані заходи будуть проводитися і надалі, щоб не допускати в подальшому таких пожеж.


Головне управління ДСНС в Івано-Франківській області вкотре звертається до мешканців краю: суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі та не провокувати виникнення пожеж в екосистемах;
– не кидайте не загашені сірники та недопалки на суху траву чи лісову підстилку;
– не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
– не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
– покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
– пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
– слідкуйте за поведінкою дітей, не дозволяйте їм ігри з вогнем.
“Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків”.


Переглядів: 220
banner