З вихлопної труби валить дим — не хвилюйтеся!

Технології

Просто ваш двигун рятує людство.

У вихлопних газах дизельного двигуна міститься сажа. У ній повно канцерогенних речовин, які здатні накопичуватися в наших легенях. Тому на сучасні дизелі встановлюють сажові фільтри. З 2009 року — в обов’язковому порядку. Пристрій ефективний — на стінках фільтра залишається 80-90% частинок небезпечної сажі.

Звідки дим?

До нескінченності фільтр накопичувати сажу не може — вона починає заважати виходу вихлопних газів. Тоді включається режим регенерації-очищення фільтра від накопичень.

При пасивній регенерації накопичені частинки окислюються завдяки каталізатору, нанесеному на керамічні стільники всередині фільтра, і високій температурі вихлопних газів. Такий режим “включається” при русі по трасі. Навантаження на двигун велике, а дим з труби майже непомітний: він при такому режимі негустий, та ще й розвіюється на великій швидкості.

При активній регенерації блок управління двигуном збільшує подачу палива — температура газів зростає, частинки сажі згоряють. При цьому піднімаються і обороти холостого ходу — двигун повинен пропускати через себе більше повітря для процесу випалювання сажі. Він супроводжується густими клубами білого диму з труби.

Що робити?

Якщо активна регенерація почалася і автомобіль задимив, не зупиняйте двигун. Навіть якщо ви доїхали до місця призначення. Активна регенерація у автомобіля, що рідко виїжджає на трасу, зазвичай відбувається раз за 1000 км пробігу. Триває близько 20 хвилин.

А взагалі, якщо повалив з вихлопної труби дим — привід не для тривоги, а для радості. Раз димить, значить, самоочищається, можна буде ще 1000 км їздити, не хвилюючись про стан сажового фільтра.

А бензинові автомобілі димлять?

На них теж встановлюють сажові фільтри. Але це стосується тільки моделей з безпосереднім уприскуванням бензину, до того ж далеко не на всіх.

Фільтри цих автомобілів регенерують в безперервному циклі. Але якщо частинок накопичилося багато, пропалювання фільтра відбувається під час роботи двигуна на холостому ходу. Суміш збіднюється, збільшується кут випередження запалювання, через що температура відпрацьованих газів підвищується до 600-700 градусів, достатніх для ефективної регенерації фільтра.

При цьому обороти піднімаються, і двигун починає нерівно працювати. В іншому очищення йде м’яко і малопомітно. І без білого диму з вихлопної труби.

Джерело



Переглядів: 174
banner