За рік на Прикарпатті зменшилися викиди у повітря

Суспільство

У 2019 році обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення склали 205 тисяч тонн, що на 7,4% менше порівняно з 2018 роком.


Про це інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Крім того, у повітряний басейн надійшло 12,9 мільйонів тонн діоксиду вуглецю – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату, проти 13,8 мільйонів роком раніше.

Серед районів та міст обласного значення основними забруднювачами повітря залишаються підприємства Бурштина, на які припадає 82,9% загальнообласних викидів, частка підприємств міста Калуша складає 7,4%, Долинського, Надвірнянського, Богородчанського та Тисменицького районів – 2,3–1,1%, решти міст та районів – менше 1% кожного.

У загальнодержавних обсягах викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення частка області в минулому році склала 8,3% (у 2018 році – 8,8%), діоксиду вуглецю – 10,6% (10,9%).

У розрахунку на квадратний кілометр території Прикарпаття викинуто 14,7 тонн забруднюючих речовин, на одну особу населення – 149,6 кг (менше, ніж роком раніше).

Минулого року у структурі викидів забруднюючих речовин традиційно переважав діоксид та інші сполуки сірки, а також речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, сполуки азоту, метану, неметанових летких органічних сполук, оксиду вуглецю.

Основними забруднювачами повітря залишаються підприємства з виробництва та розподілення електроенергії, від стаціонарних джерел, забруднення яких в атмосферне повітря надійшло 89,5% загальнообласних обсягів викидів. Порівняно з 2018 року обсяги викидів цими підприємствами зменшилися на 8,9%.Переглядів: 12