За що фейхоа почали називати фруктом вічної молодості

Здоров`я

Фейхоа хоч і не надто показний зовні, проте він дуже корисний.

Маленький, непоказний, за зовнішнім виглядом фейхоа нагадує міні-авокадо, а за смаком ─ поєднання полуниці з ананасом і гуавою. У деяких країнах фейхоа так і називають ─ pineapple guava, тобто “ананасова гуава” або гуавастин (guavasteen), а у Іспанії нутриціоністи навіть надали плоду статус “фрукта вічної молодості”.

Типова сьогодні для субтропіків рослина, батьківщиною якої вважається Південна Америка, зацікавила європейських дослідників наприкінці XIX століття. Свою назву фейхоа отримав на честь португальського натураліста з Бразилії Жоана да Сілва Фейжо (хоча фактично Фейжо не був першовідкривачем плоду). Зараз цей чагарник сімейства миртових чудово росте на території Кавказу, Середземноморського регіону, Австралії, Азії, Африки та Нової Зеландії. До речі, вважається, що саме у Новій Зеландії плоди фейхоа найбільш популярні. У нащій країні фейхоа з’являється зазвичай у середині осені і вважається одним із зимових фруктів.

Корисні властивості

Вітамінна бомба ─ це про фейхоа

У фрукті містяться вітаміни E, K і С (він вважається потужним антиоксидантом). Не просто так іспанці називають фейхоа la fruta de la eterna juventud ─ фруктом вічної молодості!

Фейхоа багатий на фолієву кислоту

Саме тому його настійно рекомендується додати у щоденний раціон вагітним жінкам. Плюс, фейхоа дуже насичений залізом і може виступати у якості продукту, що перешкоджає розвитку анемії у майбутніх мам.

У плодах досить високий вміст цинку, калію, кальцію і фосфору

Останні два елементи дуже важливі для тих, кого турбує ймовірність розвитку остеопорозу.

Високий вміст йоду

Ще один серйозний привід частіше вживати фейхоа. 1 кг плодів ─ це приблизно 2,06-3,9 мг йоду, притому що добова потреба людини у середньому становить 0,15 мг. Варто мати на увазі, що вміст йоду безпосередньо залежить від регіону зростання рослини (так, у плодах з морського узбережжя йоду більше).

Онкопротектор

У 2007 році дослідники виявили, що екстракт фейхоа має протиракові властивості.

Плоди містять клітковину

У фейхоа достатньо клітковини, щоб бути продуктом, що стимулює травлення. Вважається, що вживання фрукта показане для профілактики розладів шлунково-кишкового тракту (у тому числі, метеоризму і діареї). Їсти фейхоа також рекомендується під час нудоти і харчових отруєнь.

Низька калорійність

За наявності такої кількості вітамінів і мінералів фейхоа ─ низькокалорійний фрукт (49 ккал на 100 грамів), що робить його вельми привабливим для усіх людей, що сидять на жорстких дієтах.

Протипоказання

Дуже обережно фейхоа потрібно вживати тим, у кого є алергія на вітамін C. Під час загострень хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту фрукт доцільно зовсім виключити. Ним не слід захоплюватися вагітним жінкам з симптомами гестаційного діабету. Також тим мамам, що годують грудьми, потрібно проконсультуватися з лікарем, перш ніж включати фейхоа у раціон на щоденній основі. Нарешті, дітям не рекомендується їсти більше одного плоду на день.

Види фейхоа

Зараз у світі налічується понад 90 сортів фейхоа. У Європі, особливо у Середземноморському регіоні популярні наступні:

Близнюки

Плоди дрібні або середні, трохи витягнутої форми з темно-зеленою шкіркою. Мають насичений, свіжий смак.

Мамонт

Плоди середні, м’які і соковиті.

Аполлон

Це великі фрукти, не завжди однакової форми з солодкою м’якоттю.

Як вибирати і зберігати фейхоа

Якісний фейхоа ─ із зеленою (можливо, з легким відтінком сірого) шкіркою, твердий і пружний на дотик. Перед покупкою попросіть продавця розрізати один з плодів: якщо м’якуш світлий, майже прозорий, немов желе за консистенцією ─ перед вами стиглий плід. Якщо коричневий, то фрукт, на жаль, зіпсувався. Білий м’якуш означає, що плоду необхідно дозріти. Зазвичай, продавці на ринку вважають за краще продавати трохи недозрілі фейхоа. Для дозрівання фрукт потрібно витримати кілька днів за кімнатної температури. Зберігати фейхоа найкраще у холодильнику у відділенні для фруктів, але не більше одного тижня.

У кулінарії

Фейхоа часто їдять свіжим, але також готують з плодів джеми, чатні і компоти. Свіжі плоди відмінно підходять для смузі, їх також додають у салати, йогурти, морозиво і алкогольні напої.

Джерело



Переглядів: 224
banner