За якими ознаками можна виявити у своєї кішки зайву вагу

Наука

Деякі ознаки можуть вказати на наявність зайвої ваги у вашої кішки.

Звичайно, це відбувається автоматично. Підходить котик, робить свої фірмові зворушливі очі, і ось вже ваша рука потягнулася до нової упаковки корму… Хоча цей пройдисвіт безумовно нещодавно їв. Пухкенькі вихованці виглядають зворушливо. Однак не потрібно забувати: зайва вага — це зайві проблеми зі здоров’ям вашого кота. Як мінімум: з диханням, суглобами і роботою серцево-судинної системи.

Чому вони гладшають

Кішки — хижаки, диким тваринам доводиться добувати собі їжу самостійно. А це, відверто скажемо, той ще фітнес, навіть якщо й було з’їдене щось зайве, на боках воно точно не відкладеться. Домашнім тваринам господар приносить їжу. Нікуди бігти не треба, потрібно просто дійти до миски. Ну, а після того, як поїли, зрозуміло, можна й поспати… Звичайно, за такого режиму низької активності кішки починають набирати зайву вагу.

Намагайтеся не давати вашому вихованцеві їжу зі столу. Усі ці ковбаси, копченості, жирну рибу і м’ясо. Навіть якщо він заглядає вам до рота під час трапези. Саме така їжа може спровокувати стрімкий набір ваги.

Часто виявити той факт, що вихованець почав гладшати, вдається не одразу, контури тіла приховані шубою. Начебто нещодавно ходив нормальний худенький кіт, І ось, він вже за контурами схожий на перезрілий кабачок. Тоді як саме визначити, що у вихованця починається ожиріння?

Як зрозуміти, що у кота зайва вага

Придивіться до поведінки свого вихованця. Він почав гладшати, якщо у нього знижується активність, він лінується бігати за вами і дивитися, що це ви там робите, втрачається цікавість до ігор та іграшок. Щоб зрозуміти, у якому стані перебуває ваш кіт, перевірте його за кількома ознаками:

Дихає? Не дихає?

Коли у кішки нормальна вага, ви можете бачити, як ваша тварина дихає, за коливаннями ребер. А ось коли вихованець почав “розповзатися”, вам доведеться гарненько придивитися, щоб побачити процес дихання.

Це не лоскіт

Ребра вашої кішки повинні добре промацуватися. Але й не стирчати — це означає, що ваш вихованець страждає через виснаження, що теж, як розумієте, є поганим явищем. На ребрах має бути невеликий шар жиру. Але якщо ви не можете промацати ребра, це воно — ожиріння.

Ледачі сідниці

Область біля основи хвоста — теж показник стану тіла кішки. Це місце повинен покривати тонкий шар жиру. Помітні кістки? Ваш вихованець, ймовірно, замало їсть. Не можна їх промацати? На жаль, ви все ж таки перегодували свого кота.

Яка фігура!

Хребет, плечі, стегна. За таким самим принципом обмацуємо усі ці частини тіла тварини. Сподіваємося, ваш кіт ще не озвірів від цієї процедури. Отже, у усіх цих місцях також має бути помічений невеликий жирок, кістки не повинні стирчати.

Де будемо робити талію

Тепер вигляд вашої кішки зверху. Що ви бачите? У кішки нормальної статури, як і у людини, має бути талія (або, хоча б, натяк на неї). Знову ж таки, якщо талія занадто виражена або стирчать кістки — вихованець виснажений. Якщо талію важко визначити або спостерігається “антиталія”, тоді кіт страждає на ожиріння.

Вигляд збоку і лежачи

Продовжуємо про талію. Якщо, звичайно, вас вигляд зверху не переконав. Подивіться на кішку, що лежить на боці. Якщо ви не бачите чіткого переходу від її живота до стегон, то ваш вихованець точно погладшав.

Що там у животі

Знову ж таки, вигляд збоку. Але у положенні стоячи. Що ви бачите? У кішки, що перебуває у нормальному стані, живіт має бути підтягнутим. Якщо живіт висить, то це означає, що кішка погладшала. Якщо, звичайно, це не вагітність.

Качина хода

Так, за нею теж можна визначити, чи є у тварини зайва вага. Кішка, у якої немає зайвих грамів і кілограмів, рухається швидко і легко. У гладкої кішки качина хода. Це, знову ж таки — це норма лише для вагітних.

Що робити, якщо у кішки зайва вага

Отже, ви виявили, що перегодували кота. І що тепер робити з цим знанням? Якщо кіт вже ґрунтовно погладшав, простого корегування його раціону недостатньо. Доведеться звернутися до ветеринара.

Ожиріння можуть супроводжувати більш небезпечні проблеми, у ветлікарні можуть виявити діабет, артрит, жирове переродження печінки, і інші захворювання, які з’являються на тлі порушення обміну речовин. Загалом, бережіть здоров’я. Не лише кота, а й своє теж.

Джерело



Переглядів: 184
banner