Зміна підгузків: помилки, які допускаються багатьма батьками

Здоров`я

Побічний ефект від цієї зручної, практично незамінної речі — роздратування на шкірі малюка. Хто насправді винен і що з цим робити?

Висип, попрілості, почервоніння нервують і маму, і малюка — він вередує, гірше спить, крутиться. Бабусі підтискають губи і радять перейти на старі добрі марлеві підгузки. Але, як правило, одноразові нічим не кращі — причина в іншому.

Невідповідний розмір

Особливо це знайоме мамам немовлят, які ростуть не по днях, а по годинах. Велика пачка дорогих підгузків ще не скінчилася, а маляті вони вже впритул. Або, навпаки, не розрахували, купили трохи на виріст: більші не менші. І те, й інше загрожує проблемами. Тісний підгузок буде впиватися і натирати шкіру в найбільш ніжних місцях. Той, що трохи більше, — збиватися і протікати, а мокрий одяг, просочений зрозуміло чому, — викликати роздратування.

Парниковий ефект

Досягається він просто: надіньте на малюка підгузок, зверху колготки і теплі штанці. Увімкніть обігрівач — осінь, холодно ж. Під час сну вкриваєте ковдрою, а міняєте підгузок, тоді коли роздується і наповниться до країв.

Тепла волога атмосфера — те, що потрібно для розвитку пелюшкового дерматиту.

Алергічна реакція

Сам по собі матеріал, з якого зроблені одноразові підгузки, викликає її рідко, а ось всілякі добавки — поживні лосьйони, екстракти трав — цілком можуть.

Якщо вони входять до складу, спробуйте змінити марку.

Якщо ж почервоніла або покрилася висипом не тільки область під підгузками, але ще щоки, коліна та кисті — алергія на щось інше. На новий прикорм або суміш, марку прального порошку або ліки.

Гігієнічні помилки

Щоб шкіра була здоровою, малюка треба регулярно купати і підмивати під час зміни підгузка і після дефекації.

Але якщо перестаратися, щедро використовуючи при цьому мило, а не спеціальні рН-нейтральні засоби, можна пересушити шкіру і послабити її захисні функції, зробивши більш чутливою до зовнішніх впливів і вмісту підгузка.

Надлишок косметики

Здорова шкіра малюка не потребує кремів, олій, лосьйонів і присипок просто заради профілактики. Якщо ж є необхідність, не варто щедрою рукою наносити товстий шар крему — він гірше вбереться і не виконає свою функцію, а велика кількість присипки скачається в грудочки. Спеціальні лікувальні засоби варто вибирати за віком. Ніякої зеленки і перекису, виключно креми, які гоять пелюшковий дерматит.

ДжерелоПереглядів: 105