Змінено методику обчислення розміру винагороди адвокатам БВПД

Політика

Кабінет міністрів України схвалив постанову № 76 «Про внесення змін до пункту 5 Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу».

Про це інформує пресслужба Мін’юсту.

«Документ розроблений з метою приведення Методики у відповідність до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» та удосконалення її положень щодо застосування заохочувальних коефіцієнтів.

«Враховуючи зміни строків досудового розслідування кримінальних проступків, внесені відповідні зміни до Методики щодо обчислення коефіцієнта стадії кримінального провадження, протягом якої адвокат здійснював захист особи з метою врахування тривалості стадії кримінального провадження», – йдеться у повідомленні.

Так, при обчисленні розміру винагороди адвоката врегульовані умови застосування та значення коефіцієнта особливої тривалості стадії досудового розслідування в залежності від продовження строків досудового розслідування відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу.

А також – умови застосування коефіцієнта повноти розгляду доказів судом у разі розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку у спрощеному провадженні.

Сумарний коефіцієнт особливої тривалості стадії кримінального провадження, що застосовується наростаючим підсумком у разі кожного продовження строку досудового розслідування відповідно до статті 294 Кримінального процесуального кодексу України під час надання адвокатом правової допомоги, та становить:

– до одного місяця – 0,05;

– до трьох місяців, але понад один місяць – 0,125;

– до шести місяців, але понад три місяці – 0,175;

– понад шість місяців – 0,25;

– в інших випадках – 0.

Джерело