19 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День вишиванки

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2022 році День вишиванки припадає на 19 травня

День боротьби з гепатитом

Перший Всесвітній День боротьби з гепатитом був ініційований у 2008 році. Ініціатором проведення Всесвітнього Дня боротьби з гепатитом виступив Світовий Альянс з проблем гепатиту або World Hepatitis Alliance. Щорічні заходи, присвячені Міжнародному Дню боротьби з гепатитом проводяться 19 травня. Мета цих заходів – підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.

День піонерії

Піонер – досить поширене поняття. Цим поняттям користуються, щоб охарактеризувати деяких винахідників, чиє відкриття сприяло істотному внеску у розвиток деяких історичних, технічних чи наукових процесів. Так само з ним зв’язується цілий ряд подій, об’єктів і заходів, які у тій чи іншій мірі своїм змістом підкреслюють це звичайне значення. Наприклад, піонерами називали першопрохідців у США, які йшли на Захід освоювати нові землі, американський космічний корабель, сорт сиру або аґрусу, перших колоністів, радянських скаутів (аналога американських), назву населеного пункту або остова у архіпелазі Північна Земля, вчених, дослідників і винахідників , саперних робітників і землекопів у деяких арміях, назви кінотеатрів, торгових марок і т.д.

Поняття «піонер», у класичному уявленні все ж означає людину першопрохідника або у позитивній уяві зачинателя чогось нового.

Іменини: Вакх, Варвар, Василь, Данакт, Денис, Дим, Димитріан, Донат, Іван, Іларіон, Іов, Каллімах, Касьян, Мамант, Михей, Пахом

День в історії:

1051 — у французькому Реймсі короновано дочку Ярослава Мудрого — Анну Ярославну

1649 — після громадянської війни та скасування монархії Англія проголошена республікою

1743 — ліонський фізик Жан-П’єр Крістен представив проект першого ртутного термометра, який використовував шкалу Цельсія

1802 — за ініціативою Наполеона у Франції встановлений Орден Почесного легіону

1815 — після Віденського конгресу кантон Женева приєднався до Швейцарської конфедерації

1944 — після кровопролитних боїв союзники прорвали німецьку оборону при Монте-Кассіно та почали наступ на Рим

1991 — хорвати проголосували за незалежність на референдумі

2012 — рекорд: на вершині Евереста за один день побували 234 альпіністи



Переглядів: 247
banner