6 фраз, які дитина повинна чути від батьків щодня

Територія успіху

Деякі фрази батьків є дуже важливими для дітей.

Кожен батько спілкується зі своїм малюком, говорить йому щось важливе і не дуже… Говорить те, що має вплив на його подальше життя, і що особливого впливу не має. Але є певні фрази, які за умови частого і усвідомленого вимовляння однозначно допоможуть дитині вирости щасливою, спокійною і впевненою у собі, інформує Ukr.Media.

Ці фрази також допоможуть зберегти теплі та довірчі відносини між батьками і дітьми протягом усього їх життя. Що це за фрази?

Я тебе люблю

Цієї фрази не може бути багато, тому вимовляти її потрібно не просто щодня, а якомога частіше протягом кожного дня. Вона дає впевненість малюкові у тому, що його люблять, що він дорогий для своїх батьків. А це є фундаментом його психологічного здоров’я.

Ми щасливі, що ти у нас є

Батьки часто думають, що діти і самі це знають. Але насправді ж малюк буде приємно здивований, почувши це. Фраза “Ми щасливі, що ти у нас є, ми хотіли саме такого малюка” наповнює дитину силою і радістю, робить її більш впевненою у собі з кожним наступним днем. А батько дійсно починає відчувати це щастя, щастя материнства або батьківства.

Ти для мене найкращий

На жаль, у батьків є багато страхів, які заважають їм проявляти свою любов. І, боячись розпестити свою дитину, виховати її самовпевненою та гордовитою, вони часто не говорять їй такі фрази, як “Ти найкраща”, “Ти найгарніша”. Адже саме такі слова допомагають зміцнити впевненість у своїх дітях, допомагають їм легше сприймати цей світ і роблять їх спокійнішими та гармонійнішими. Якщо ж у родині декілька дітей, то говорити це потрібно кожному малюку, але окремо.

Ти дуже талановитий

Коли діти ростуть, вони щодня зіштовхуються з тим, що щось їм вдається, а щось не вдається; у іншої дитини цього ж віку щось може виходити краще, наприклад, вона раніше навчилася читати, писати, бігає швидше т. д. Бачачи те, що одноліткам щось далося швидше, дитина може почати сумніватися у своїх силах. Коли ж діти зовсім маленькі — вони вірять у безмежність своїх сил, їм здається, що вони можуть все і з усім впораються. Завдання батьків — не зневіряти їх у цьому. А фраза “Ти дуже талановитий”, безумовно, допоможе дитині зберегти віру у себе і буде підштовхувати до нових прагнень та досягнень.

Май сміливість робити те, що ти вважаєш за потрібне

Батькам часто не подобається те, що роблять їх діти. Дитина ж може почати чинити опір, намагатися відстояти свої бажання і рішення. Однак батько ці спроби часто бездумно пригнічує, тим самим руйнуючи внутрішній стрижень дитини і виробляючи у неї звичку бути схваленою. Ця згубна риса переноситься і у доросле життя. Далі людина просто починає боятися приймати доленосні рішення без схвалення оточуючих, у яких не завжди її щастя і благополуччя є першочерговими. Таким чином, регулярно кажучи дитині “Май сміливість робити те, що вважаєш за потрібне”, батько вберігає її від страху рухатися вперед і досягати у житті більшого, ні на кого не озираючись.

Не бійся розповісти про те, що з тобою відбувається

Якщо часто говорити цю фразу дитині, вона записується на підкірку. І у разі будь-яких проблем, перше, що спаде їй на думку — це поділитися з татом або мамою. Батько стане справжнім другом, буде першим, хто дізнається про те, що відбувається у житті його дитини, матиме можливість своєчасно надати їй допомогу, вберегти від неприємностей і вибудувати довірчі відносини. Але у жодному разі не можна використовувати отриману інформацію проти дитини. Отримавши такий негативний досвід, вдруге вона може звернутися вже до когось іншого, або триматиме все у собі, погіршуючи ситуацію.

Отже, вище перераховані 6 фраз порівняно з усім спілкуванням батьків і дітей — це крапля у морі. Але це 6 найсильніших і найвпливовіших фраз. Якщо дитина чутиме їх щодня, то виросте впевненою у собі, цілісною і гармонійною особистістю. Вона буде знати, чого хоче від життя і спокійно по ньому йти.

ДжерелоПереглядів: 233