Цього року прикарпатським сиротам виділять близько восьми мільйонів гривень

Суспільство

30 липня заступник голови облдержадміністрації Світлана Онищук провела робочу нараду з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок субвенції з Державного бюджету за участю керівництва та представників служби у справах дітей і департаменту соціальної політики ОДА, обласного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОДА.


Зазначимо, що у 2019 році обласна державна адміністрація розглянула пропозиції та розподілила кошти райдержадміністраціям, виконавчим органам міських рад, сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад на спрямування субвенції із Державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 9 мільйонів 850 тисяч 547 гривень для придбання 27-ми квартир.

Цьогоріч розглядаються відповідні пропозиції задля розподілу 7-ми мільйонів 952 тисяч 600 гривень. При визначенні алгоритму роботи Світлана Онищук наголосила на необхідності максимально прозоро підійти до розв’язання цього питання, дотримуючись законодавства. Водночас, переконана посадовець, треба розуміти потребу у власному житлі кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Крім того, регіональній комісії, яка діє при облдержадміністрації та розподілятиме кошти за напрямками, доведеться вперше формувати єдиний список дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа відповідно до дати взяття на квартирний облік. Потреба у субвенції сформована місцевими комісіями райдержадміністрацій та громад.

Слід додати, що саме соціальний захист дітей та осіб згаданої категорії, а також реалізація їхнього права на власне житло є одним із пріоритетів соціальної політики на Прикарпатті і перебуває на контролі керівництва облдержадміністрації.Переглядів: 162