Фінляндія сьогодні оголосить про намір вступити до НАТО – Reuters

Політика

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо сьогодні, як очікується, офіційно оголосить про намір країни подати заявку на вступ до НАТО – про це пише фінська та світова преса. Відразу слідом за фінами з таким самим оголошенням мають намір виступити шведи.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Агентство Reuters, посилаючись одразу на п’ятьох неназваних дипломатів, підтверджує припущення, що вже неодноразово звучали, що Фінляндія і Швеція будуть прийняті в НАТО дуже швидко.

Обидві країни давно і тісно співпрацюють з альянсом і не потребують тривалого періоду адаптації до його правил.

За даними фінської та світової преси, президент Нііністе збирається виступити із заявою про НАТО вранці, після чого його офіційно підтримають усі фракції парламенту.

Протягом найближчих днів із такою самою заявою має намір виступити Швеція, а вже наступного тижня дві країни подадуть офіційні клопотання щодо вступу до НАТО.

За словами офіційних осіб НАТО, Фінляндію та Швецію можуть ухвалити вже найближчими тижнями – правда, до моменту, коли вони повністю та офіційно стануть членами альянсу, пройде ще рік, відведений на ратифікацію цього рішення парламентами всіх країн блоку.

Швеція була нейтральною країною два століття, а Фінляндія – майже 80 років, і до нападу росії на Україну більшість громадян обох країн були проти вступу у військові блоки. Але після 24 лютого картина різко змінилася. Зараз, за ​​останнім опитуванням, за вступ до НАТО – 76% фінів. Проти – лише 12%.

Великобританія, США та інші країни НАТО обіцяють Швеції та Фінляндії гарантії безпеки на період від заявки до офіційного вступу до альянсу.