На Городенківщині зафіксували випадок сказу собаки

Без категорії, Суспільство

У середині квітня 2021 року в селі Чортовець Городенківської територіальної громади Коломийського району у одному з приватних обійсть був виявлений сказ у собаки.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Снятинську Міжрайонну Філію.


Даний випадок свідчить про циркуляцію вірусу сказу в природі і можливу передачу цього захворювання від диких тварин до свійських, а також до людини.


Також нагадують, що вірусом сказу можуть інфікуватися як тварини, так і люди. Він вражає нервову тканину індивіда.

У тварин захворювання на сказ може проявлятися зміною поведінки. Спочатку тварина втрачає апетит, погано реагує на команди господаря, може роздирати рану в місці укусу, їсти неїстівні предмети. Потім тварина стає агресивною, втрачає страх, тікає з дому і нападає безпричинно на тварин і людей.

У Держпродспоживслужбі звертаються до прикарпатців та нагадують про те, що для запобігання сказу потрібно щороку проводити щеплення домашніх улюбленців. Якщо у тварини з’явилися клінічні ознаки захворювання, варто звертатися до ветеринара.

Якщо домашній улюбленець контактував з твариною дикої фауни, потрібно одразу повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини, щоб запобігти зараження та загибелі домашньої тварини.Переглядів: 280
banner