У Франківську під ОДА люди просять не закривати дитбудинок

Суспільство

Приблизно 25 людей зібралися під адміністративним будинком в Івано-Франківську на протест.


Вони просять не закривати Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”, інформує Суспільне Карпати.

Сьогодні на засіданні повинні розглянути питання щодо реорганізації цього центру.

У руках учасники тримають плакати зі словами: “Геть руки від “Теплого дому”, “Не руйнуйте те, що створювали роками”, “Зберегти не можна закрити”.

Мати двох вихованців “Теплого дому” Тетяна Котула розповідає, що питання реорганізації чи закриття закладу виникає двічі на рік. За її словами, батьки хочуть, аби реабілітація у центрі все ж продовжувалася.

“Вони (ред. – депутати облради) збираються перевести у Тлумач дітей-сиріт. “Теплий дім” – це, у першу чергу, дитбудинок і дитячий садок. Не буде йти мова про те, щоб перевести реабілітаційні групи у Тлумач. “Теплий дім” надає велику кількість послуг: реабілітація, іпотерапія, каністерапія, є терапевти. Тут є люди, які спеціально навчені для роботи з тваринами та дітьми. Крім того, тут працюють логопеди, психологи, дефектологи. Я не думаю, що вони захочуть переводити реабілітаційні групи в Тлумач, і збираються надавати там такі самі послуги”, – сказала Тетяна Котула.

Заступниця з методичної роботи Оксана Романів розповідає, що батьки вихованців та працівники закладу відстоють свою позицію проти ліквідації закладу.

“Ми попрацювали плідно, розмовляли, запрошували депутатів, щоб вони створили комісію, яка б докладніше вивчила нашу проблему, і аж тоді приймали рішення. Щоб це не було так спонтанно, як раніше було ухвалене рішення на комісії з питань охорони здоров’я, – каже Оксана Романів. – Долинська ТГ не зможе фінансувати заклад. У територіальної громади, за офіційними даними, також є діра в бюджеті і фінансувати не вийде”.Переглядів: 196
banner