У Франківську звинуватили мера та ОДА через реконструкцію готелю Дністер

Суспільство

Громадська організація “Кам’яниця Австрія” 3-го квітня опублікувала список вимог до міського голови Івано-Франківська та міськвиконкому стосовно реконструкції готелю “Дністер”.


У дописі у Facebook громадська організація вимагає від міського голови та міськвиконкому, зокрема, забезпечити фахову міжнародну експертизу будівлі з фіксацією всіх порушень, детальний опис кожного відхилення від історичної конфігурації, притягнути виконавця до відповідальності, заблокувати проведення будь-яких робіт на об’єкті та введення його в експлуатацію. Окрім того, члени ГО “Кам’яниця Австрія” вимагають повернути колонаді фасаду історичну цілісність та нерозривність, забезпечити розблокування колонади для громадян міста, демонтувати скляні перегородки, відновити первинну конфігурацію колон та керамічного покриття пішохідної частини.

“Готельєр позбавив місто пам’ятки архітектури, це – чорний гріх. Він прибудував три різновеликі вікна нагорі, бо йому так захотілося. Він позбавив пам’ятку статусу. Цю пам’ятку переробила, модернізувала, реконструювала (тут реставрації немає, це – реконструкція, і звіряча) Маргарита Бойко. Вона тут виступає головним “кутюр’є”. Історичної пам’яті цей готель вже немає. Якщо знову втручатися, тоді потрібно демонтовувати це все, повертати автентичний дизайн вікон і знімати цих два поверхи. Стосовно цього ми хочемо звернутися до Бойка (франківський готельєр, власник товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма Надія” Мирослав Бойко – ред.). Це буде для нього матеріальна втрата, але це буде покаранням за ганьбу. В іншому випадку, буде бойкотовано його бізнес”, – сказав член ГО “Кам’яниця Австрія” художник Андрій Єфіменко в коментарі Суспільному.

Окрім того, Єфіменко розповів про вимоги громадської організації до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

“Ми, як такої, влади не маємо. Бойку посприяли всі. В нього ніхто не питав про дозвільні документи, його ніхто не гальмував, бо казали, що, якщо він порушує, то в нього є для цього дозволи. Насправді вийшло так, що Бойко ховається зараз і не надає дозвільних документів. Мер не хоче підставлятися, обладміністрація також. Це і їхня компетенція також, вони теж повинні це захищати, не лише Марцінків. Це все буде мати продовження, це все буде цікаво”, – сказав Андрій Єфіменко.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків 2-го квітня під час прямого ефіру на своїй сторінці у Facebook на запитання стосовно засклення колонади та інших робіт за адресою вулиця Шевченка, 1 відповів, що комісія міської ради зараз продовжує перевіряти документи.

“Це – погодження київського Держархбудконтролю. Зараз створено, згідно з розпорядженням міського голови, комісію, перевіряємо документи. Колони повинні бути обов’язково з публічним доступом”, – сказав Руслан Марцінків.

Суспільне звернулося до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, проте там відмовилися коментувати слова Андрія Єфіменка про те, що ОДА також повинна була захищати пам’ятку архітектури. Представники ТзОВ “Фірма Надія” на телефонні дзвінки кореспондента Суспільного не відповіли.Переглядів: 233
banner