У селі Рожнів збудовано міст через річку Рибниця

Суспільство

Йдеться про мостовий перехід через річку Рибниця на дорозі Р-20 Тязів – Старі Кути у селі Рожнів Косівського району, що забезпечує сполучення між гірською та низинною частиною Прикарпаття.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Службу відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області


Це новий сучасний міст, побудований за всіма стандартами мостобудування, він стійкий до частих на річці Рибниця паводків.


Старий міст капітально ремонтували у 1996-97 роках, коли ліквідували просідання опор. Під час повені 2008 року він був зруйнований. Тоді ж було влаштовано тимчасову переправу через річку Рибниця. Після виготовлення проєктно-кошторисної документації розпочато будівництво нового мосту. До 2010 року були зведені берегові опори, проте через обмеження фінансування роботи призупинили.


Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області замовила коригування робочого проєкту, який пройшов відповідну експертизу, і в 2020 році отримала дозвільні документи на продовження будівництва мосту.


Попри війну та неймовірно важкий період для країни, нам вдалося повністю реалізувати цей проєкт.


Новий залізобетонний міст довжиною 109 метрів має дві смуги руху, ширина проїзної частини – 8 метрів, та два метрові тротуари.
Що було зроблено?
– змонтовано прогонову будову мосту;
– заармовано та забетоновано монолітну залізобетонну плиту;
– заасфальтовано проїзну частину, підходи до мосту і тротуари;
– змонтовано відкрилки;
– влаштовано бордюри;
– проведено благоустрій підмостового русла.


Наразі до Державної інспекції архітектури та містобудування України готуються документи на введення мосту в експлуатацію.


Переглядів: 412
banner