В Івано-Франківську хочуть створити сенсорний інклюзивний дитячий простір

Суспільство

Сенсорний інклюзивний дитячий простір хочуть створити в Івано-Франківську.


Такий проєкт зареєструвала на «Бюджет участі» голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна, інформує Суспільне.

Облаштувати його планують на території КП «Простір інноваційних креацій «Палац». Про це повідомили в ефірі програми «Тема дня. Радіовимір» на Суспільному.

Такий проєкт інклюзивного дитячого простору у програмі «Бюджет участі» потрапив до категорії малих проєктів. Його кошторис – 92 тисячі гривень.

«Ми обговорювали різні варіанти. Кожен з нас зійшовся на тому, що це має бути щось непостійне, мобільне, таке, що можна перенести. Це має бути те, що цікавитиме всіх дітей. Зараз є стандартні дитячі майданчики, які розраховані на певну вікову категорію. А тут ми хотіли , щоб проєкт був доступний для дітей різного віку, навіть для дорослих. Дитина із майданчиком зможе просто взаємодіяти»,– говорить голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна.

Фахівець з інноваційної діяльності КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Людмила Лінник розповіла, що перед розробкою проєкту було багато вимог до виробника. Так, сенсорний інклюзивний дитячий простір має бути повністю безпечним для дітей.

«По-перше, має бути екологічний матеріал, який дозволений для використання у дитячих просторах. По-друге, іграшки мають бути легкими, але водночас –антивандальними. Все має бути безпечним, без гострих кутів. Комплекс буде багатофункціональним. Він рекомендований для дітей з аутизмом, з порушеннями слуху чи зору, тобто, для особливих діток. Сподіваюсь, що коли ми реалізуємо проєкт і коли з’являться модулі, то будемо запрошувати таких дітей. Це буде великий конструктор, який працюватиме у просторі. З ними можна буде влаштовувати і тематичні ігри. Він має провокувати дітей на взаємодію між собою,– говорить Людмила Лінник. – Ми знайшли лише одного виробника, який погодився це нам зробити. Але вийшла надто висока сума – близько мільйона гривень. Та з’явився дуже схожий виробник. Це не зовсім те, про що ми мріяли, але хочемо, щоб цей майданчик був».Переглядів: 187
banner