В Івано-Франківську відкрили Сонячний годинник (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 7 травня, Івано-Франківськ святкує свій день народження.


З нагоди свята на центральному вході до міського озера відкрили Сонячний годинник, пише Голос-Інфо.

Міський голова Руслан Марцінків привітав всіх зі святом:

“Приємно, що кожного року ми отримуємо подарунок. Дякую усім, хто долучився до створення Сонячного годинника. Шкода, що немає сонечка, але воно обов’язково засвітить”.

Руслан Марцінків зауважив, що ідея створення виникла в одному з університетів міста.

Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський радіє такому відкриттю і вважає, що це піде на користь молоді:

“Вітаю всіх з великим святом, днем народження нашого міста. Я такого красивого міста більше не знаю. Цей годинник є символом наукової думки і в нашому місті студентів і творчості народились такі серйозні творчі відкриття. Тому я думаю, що й цей символ буде слугувати на корить. Коли студенти прийдуть на озеро, тут буде таке натхнення цікавої думки і їх буде  ще більше”.

Денис, автор годинника зауважив, що створення сонячного годинника стало втіленням ідеї – показати наскільки наука може бути цікавою. Також автор розповів про його функціонування:

“Посеред різноманітних конструкцій ми вибрали саме цю, бо можна не тільки визначати час, але більше розказати про нашу планету. Ця стріла направлена чітко на північ, гномен має нахил. Від гномена падає тінь на шкалу, яка розташована всередині годинника. Щоб покази годинника були точні потрібно користуватися таблицею, яка знаходиться біля годинника”.

До відкриття Сонячного годинника запросили міського голову та ректора ІФНТУНГ.Переглядів: 229
banner